27 خرداد, 1395

غنی سازی اوقات فراغت با محوریت کارآفرینی و سبک زندگی همراه شود

فرماندار سمنان با اشاره به اهمیت برنامه های اوقات فراغت، گفت: این برنامه ها باید با آموزش‌های کارآفرینی به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی و ترویج سبک زندگی اسلامی مدنظر رهبری غنی‌سازی شود.

سیدعباس دانایی روز پنجشنبه در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان سمنان با اشاره به دغدغه رهبری درباره مسائل اجتماعی کشور، افزود: تحقق دغدغه های رهبری نیازمند هم افزایی و همفکری دستگاههای متولی درباره مقابله با آسیب های اجتماعی است.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه غنی سازی اوقات فراغت، بیشتر مقوله ای در ارتباط با نسل جوان، دانش آموزان و دانشجویان است، همه این اقشار برای گذران ساعات فراغت از کار و تحصیل، نیازمند یک برنامه ریزی صحیح و سازنده هستند.
دانایی ادامه داد: مسئولان باید با هدف شناسایی و رفع نیازهای فراغتی جوانان در بخش های علمی، مهارتی، آموزشی، فرهنگی و ورزشی، برنامه ریزی ویژه تری داشته باشند.
وی با اشاره به خواسته‌های متنوع جوانان، بر کار کارشناسی و تخصصی در برنامه ریزی حوزه جوانان تاکید کرد.
فرماندار سمنان افزود: اطلاع رسانی به موقع و صحیح و مناسب به خانواده ها، کودکان، نوجوانان و جوانان، زمینه بهره‌مندی از خدمات دستگاه‌های متولی در بخش اوقات فراغت را فراهم می‌کند.
دانایی با اشاره به فراهم شدن اطلاع یابی خانواده ها از برنامه ریزی های صورت گرفته اوقات فراغت دستگاههای متولی شهرستان سمنان، از تلفن گویای ۳۱۱۸ برای آگاهی خانواده ها به منظور ثبت نام فرزندان خود خبر داد.
وی گفت: جوانان معتقد بزرگترین سرمایه اصلی ایران اسلامی هستند که باید زمینه بروز استعداد و توانایی های آنان فراهم شود.
فرماندار سمنان با اشاره به طرح پیمایش ملی ارزش ها، نگرش ها و رفتارهای جوانان در کشور در سال ۹۲-۹۳ از اجرای این طرح در استان سمنان خبر داد و برنامه ریزی اعضای ستاد ساماندهی امور جوانان بر اساس نتایج این طرح و رفع نیازها و کمبودهای جوانان را خواستار شد.
ابوذر چنگیزی، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان نیز در این نشست، از برگزای ۸۹۰ برنامه در سال ۹۴ در ۱۶۳ پایگاه خبر داد و گفت: اداره ورزش و جوانان در اجرای بخشی از این برنامه ها با ۱۷ دستگاه و سازمان مردم نهاد مشارکت داشته است.

منبع : ایرنا

مطالــــب مرتبط
بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.