26 خرداد, 1395

نقش مهم کشاورزی در تحقق اقتصاد مقاومتی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه کشاورزان در این استان نیاز غذایی بیش از ۲۰ میلیون نفر جمعیت کشور را تأمین می‌کنند، گفت: سالانه ۷۰۰ هزار تن برنج سفید در گیلان تولید می‌شود.

علیرضا شعبان‌نژاد صبح امروز به مناسبت گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی در دیدار با آیت‌الله زین‌العابدین قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت گزارشی از فعالیت کشاورزی در این استان ارائه کرد.

وی یکی از مولفه‌های مهم بخش اقتصاد مقاومتی را کشاورزی دانست و افزود: بخش کشاورزی در اقتصاد کشور نقش ویژه‌ای دارد و یکی از مولفه‌های مهم محسوب می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان این استان را تأمین‌کننده نیاز غذایی بیش از ۲۰ میلیون نفر در کشور ذکر کرد و گفت: ۳۵ درصد برنج و ۹۳ درصد چای مورد نیاز مردم کشور در گیلان تولید می‌شود.

وی توسعه اقتصاد کشاورزی را از برنامه‌های مهم در سال جاری عنوان کرد و یادآور شد: گیلان در دیگر محصولات تا رتبه دوازدهم کشوری را به خود اختصاص داده است.

شعبان‌نژاد رتبه دوم گیلان در تولید محصولات برنج، آبزی‌پروری، خاویار و مرغ مادر گوشتی در کشور را از ویژگی‌های مهم این استان بیان کرد و گفت: در گیلان سالانه ۷۰۰ هزار تن برنج سفید تولید می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با تلاش ۳۳۰ هزار کشاورز سالانه ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن محصولات کشاورزی در محدوده بسیار کم از مساحت استان تولید می‌شود، تصریح کرد: گیلان کمتر از یک‌درصد مساحت کشور را دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان ۸۷ درصد از اراضی این استان را در حوزه کشاورزی دانست و خاطرنشان کرد: این حوزه توسط جهاد کشاورزی مدیریت می‌شود.

وی کسب رتبه نخست گیلان در تولید محصولات چای خشک، فندق، بادام زمینی، زراعت چوب، پیله ابریشم، صید و صیادی را از دیگر ویژگی‌های کشاورزی این استان در کشور برشمرد.

 

منبع : فارس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.