24 خرداد, 1395

صندوق توسعه صنایع دریایی ؛ پرداخت کارمزد تا صدور ضمانت نامه

صندوق توسعه صنایع دریایی سه گام را برای صدور ضمانت نامه ها در اولویت کاری خود قرار داده است.

صندوق توسعه دریایی در چارچوب تحقق اقتصاد مقاومتی و حمایت از ساخت داخل، سه گانه ای را در خصوص ضمانت نامه ها در اولویت کاری خود قرار داده است.
مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دریایی گفت : گام اول پرداخت ۵۰ درصد کارمزد ضمانت نامه های صادر شده بانک ها برای شرکت های دریایی کشور به صورت بلاعوض است که مرحله اجرایی آن اغاز شده است.
مهرداد مظفری با اشاره به تخصیص تسهیلات بلاعوض خاطرنشان کرد: برای تخصیص تسهیلات بلاعوض با اعتبارسنجی متقاضیان برای هریک از طرح ها و شرکت های دریایی متقاضی، سقف اعتباری استفاده از تسهیلات معین می شود.
مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دریایی درباره گام دوم صندوق در بحث ضمانت نامه تصریح کرد : صندوق تا پایان سال جاری و پس از ارزیابی عملکرد گام اول، مشارکت در ۲۰ درصد ریسک را در دستور کار خود دارد که این اقدام گامی موثر در جهت حمایت از فعالان حوزه دریا خواهد بود.
وی صدور ضمانت نامه را گام سوم صندوق در بحث ضمانت ها بیان و خاطرنشان کرد: تلاش می کنیم با هماهنگی با مراجع ذیصلاح، صندوق بتواند به صدور ضمانت نامه اقدام کند که در صورت تحقق این هدف ، منابع موجود صندوق با ضریب بالایی تزریق منابع مالی به صنایع دریایی را محقق کند.
مدیر عامل صندوق توسعه صنایع دریایی تصریح کرد : در حال حاضر تاکید در خصوص گام اول است و متقاضیان می توانند با رجوع به سایت www.imf.ir تقاضای دریافت تسهیلات را ثبت وپیگیری کنند.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.