23 خرداد, 1395

حمایت از صنعتگران و تولیدکنندگان داخلی به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک می‌کند

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه حمایت از صنعتگران و تولیدکنندگان داخلی به معنی تحقق واقعی اقتصاد مقاومتی است، گفت: مدیران در جهت رفع مشکلات واحدهای تولیدی بکوشند.

محمد رضا نعمت زاده در سفر خود به استان خراسان رضوی در حاشیه بازدید از شرکت آذرمینای جام در شهرستان تربت‌جام و شرکت شیشه فلوت کاویان در شهرستان فریمان با تأکید بر لزوم حمایت از صنعت گران و تولیدکنندگان بخش خصوصی اظهار کرد: مدیران باید با رفع موانع فعالیت واحدهای تولیدی در حوزه‌های گوناگون، در چارچوب قانون زمینه حرکت در مسیر توسعه را بیش‌ازپیش فراهم کنند.
وی حمایت از بخش خصوصی را ازجمله سیاست‌های وزارت خانه متبوع خود دانست و افزود: در این راستا دولت تاکنون مصوبات گوناگونی را برای ارائه تسهیلات به حوزه تولید داشته است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تکمیل پروژه شرکت آذر مینای جام  افزود: این کارخانه پس از بهره‌برداری امکان تولید ۲۰۰ هزار تن انواع شیشه بدون موج را دارد، گفت: این مهم به تأمین شیشه موردنیاز شرق کشور کمک قابل‌توجهی می‌کند.
یادآور می‌شود؛ این واحد در حال ساخت در حوزه شیشه فعال است و تاکنون ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، اعتبار موردنیاز برای احداث این پروژه ۴۵۰ میلیارد تومان است که تاکنون ۲۶۰ میلیارد تومان از طریق بخش خصوصی هزینه شده است. در ادامه مسیر مسئولان کشوری و استانی با حضور در  شهرک صنعتی کاویان از شرکت شیشه فلوت کاویان نیز بازدید کردند.
این پروژه با اعتباری بالغ‌بر ۲۷۵ میلیارد تومان، در حوزه شیشه فعال است و تاکنون ۶۲ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است با تکمیل این پروژه جهت ۵۱۰ نفر اشتغال‌زایی می‌شود.

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.