22 خرداد, 1395

اقتصاد مقاومتی دانش‌بنیان، رجوع به درون و تقویت تولیدات داخلی است

ائمه جمعه شهرستان‌های استان لرستان در خطبه‌های نماز جمعه تأکید کردند: بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم را از مهم‌ترین و جدی‌ترین مطالبات مردم و رهبری نظام از دولت و مجلس است و اقتصاد مقاومتی دانش‌بنیان، رجوع به درون و تقویت تولیدات داخلی است.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسن ترابی امام‌جمعه بروجرد ظهر امروز در آئین عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه بروجرد با اشاره به بیانات اخیر رهبر حکیم انقلاب اسلامی در دیدار با نمایندگان مجلس دهم اظهار داشت: نمایندگان مجلس دهم برای نخستین بار به دیدار مقام معظم رهبری رفته و مواضع معظم له درباره مجلس و اولویت‌های آن را دریافت کردند.
وی بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم را از مهم‌ترین و جدی‌ترین مطالبات مردم و رهبری نظام از دولت و مجلس دانست و افزود: اولویت نخست کشور مسئله اقتصاد است و طبیعتاً این امر باید اولویت نخست نمایندگان مجلس شورای اسلامی باشد چراکه متأسفانه تنگناهای اقتصادی برای مردم مشکل‌ساز شده و تورم لجام‌گسیخته و گرانی کالا و خدمات کمر مردم را شکسته است.
خطیب نماز جمعه بروجرد عنوان کرد: در این اوضاع اسفناک مشکلات معیشتی مردم هر از چند گاهی خبری در مورد حقوق‌های میلیاردی برخی مدیران دستگاه‌های مختلف کشور در رسانه‌ها منتشر می‌شود که در این هفته نیز اعلام شد که فیش حقوقی برخی مدیران بانکی کشور از ۱۵۰ تا ۲۳۴ میلیون تومان است و یا دریافت پاداش ۹۶۰ میلیارد تومانی از بیت‌المال. باید پرسد آیا مدیران و مسئولان کشور دغدغه معیشت مردم را ندارند و یا اینکه چرا با مدیران بیمه مرکزی برخورد نشده است؟ این‌ها خبرهایی است که مایه تأسف و آبروی نظام اسلامی است وعده‌ای قصد دارند با آبروی نظام بازی کنند.
وی بیان کرد: در سال اقتصاد مقاومتی که باید همه هم‌وغم مردم پیاده کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باشد باید دستگاهی وضعیت این فیش‌های حقوقی میلیونی بررسی کند بنابراین بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری اولویت نخست مجلس دهم باید اقتصاد مقاومتی و نظارت جدی و مؤثر در مورد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در کشور باشد.
ترابی با اشاره به فراز دیگری از بیانات معظم له اولویت بعدی مجلس را مسئله فرهنگ خواند و خاطرنشان کرد: متأسفانه فرهنگ دینی در کشور ما مغفول و مظلوم واقع‌شده و مقام معظم رهبری در این دیدار ترویج فرهنگ دینی را اولویت نمایندگان مجلس برشمردند چراکه ایشان نسبت به ولنگاری فرهنگی دغدغه جدی دارند و توصیه کردند مجلس باید انقلابی باشد و انقلابی بماند و در قانون‌گذاری انقلابی عمل کند و نسبت به مواضع خصمانه دشمن به‌ویژه آمریکا واکنش انقلابی از خود نشان دهد.
وی در فراز دیگری از خطبه‌های نماز جمعه این هفته به اقدام دبیر کل سازمان ملل در حذف عربستان از لیست سیاه سازمان ملل اشاره کرد و این اقدام را مایه ننگ این سازمان و دبیر کل آن خواند و گفت: بانکی مون پس از تهدید عربستان و رژیم صهیونیستی از مواضع خود عقب‌نشینی آشکار کرده و نام عربستان را از لیست سیاه خود حذف کرد که کاملاً مشخص است این اقدام تحت‌فشار انجام‌شده است و این لکه ننگی بر پیشانی سازمان ملل و دبیر کل آن است.
امام‌جمعه بروجرد عنوان کرد: هرچند با این اقدام دبیر کل سازمان ملل تغییری در واقعیت مسئله و اینکه ملت‌های مظلوم منطقه توسط رژیم سفاک سعودی و صهیونیستی به خاک و خون کشیده می‌شوند ایجاد نمی‌کند و رژیم آل سعود جنایتکار جنگی است اما پس از گذشت ۱۵ ماه از جنایت‌های این رژیم علیه کودکان بی‌دفاع یمن یکی از مجامع بین‌المللی آن را محکوم کرده و سه روز پس‌ازآن با آبروریزی پذیرفته که اشتباه کرده و نام عربستان را از این لیست حذف می‌کند این است وضعیت مجامع بین‌المللی دفاع از حقوق بشر که فریاد حقوق بشر آن‌ها گوش فلک را کر کرده است.
اقتصاد مقاومتی دانش‌بنیان، رجوع به درون و تقویت تولیدات داخلی است
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمد سوری امام‌جمعه پلدختر در خطبه های این هفته نماز جمعه پلدختر با بیان اینکه اسلام بر پایه نماز، زکات، حج، روزه و ولایت استوار است و ولایت افضل آن‌ها است، اظهارداشت: ماه مبارک رمضان فرصت مغتنمی برای پیوند با ولایت است که در این ماه می‌توان این پیوند را مستحکم کرد.
وی ولایت را کلید همه درها دانست و افزود: در ماه مبارک رمضان که فرصت‌ها و مناسبت‌های مانند  ولادت امام حسن مجتبی (ع)، شب‌های قدر و شهادت امام علی (ع) را دارد می‌توان عقیده خود را با ولایت گره زد بنابراین نباید این فرصت را از دست داد و زمینه رشد خود را فراهم کرد چون اگر کوتاهی شود در قیامت تنها حسرت آن بر جای می‌ماند.
وی عنوان کرد: ماه رمضان ماه خودسازی، تمرین تقوا و سبقت گرفتن در کارهای خیر است بنابراین باید این فرصت را مغتنم شمرد و به‌درستی از آن استفاده کرد زیرا این فرصت را خداوند در اختیار انسان قرار داده است.
سوری گفت: ماه رمضان دعوت به ضیافت الهی است و به اقتضای هر مهمان و میزبانی فرصت آشتی با خداوند، جبران خطاها و فرصتی برای جبران اشتباهات گذشته به‌ منظور تهذیب نفس و سرشار از برکات الهی است که خداوند بندگان خود را به مهمانی دعوت کرده و بر سفره کرم خود می‌نشاند.
وی به دیدار مقام معظم رهبری و نمایندگان مجلس شورای اسلامی اشاره و تصریح کرد: مقام معظم رهبری  در نخستین دیدار با نمایندگان مجلس تذکراتی خطاب به آنان  مطرح کردند که باید موردتوجه و نصب العین قرار گیرد.
امام‌جمعه پلدختر خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری دو فوریت تحقق اقتصاد مقاومتی و تلاش مجدانه برای گسترش فرهنگ اسلامی را برای نمایندگان مشخص نمودند که در این راستا مسئولان باید به اقتصاد مقاومتی رجوع کنند چرا که در این زمینه هیچ بهانه‌ای برای کسانی که می‌گویند معنا و مفهوم اقتصاد مقاومتی برای ما معلوم نیست وجود ندارد.
سوری اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی دانش‌بنیان، رجوع به درون، تقویت تولیدات داخلی و چشم به دشمن نداشتن است که باید مسئولان به این مهم دقت کنند و فرمایشات مقام معظم رهبری را سرلوحه کار خود قرار دهند.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.