20 خرداد, 1395

راه عبور از رکود عمیق اقتصادی چیست؟

سراج عنوان کرد: راه عبور از رکود عمیق اقتصادی، اقدام و عمل در چارچوب اقتصاد مقاومتی است که برنامه دولت روحانی با آن سنخیتی ندارد.

رضا سراج کارشناس و استاد دانشگاه طی مطلبی با عنوان «راه عبور از رکود عمیق اقتصادی چیست؟» در کانال تلگرامی اش نوشت:

* مقدمه:

به اعتقاد کارشناسان و اعتراف آقای روحانی، کشور در حالت رکود اقتصادی قرار دارد. راه عبور از رکود عمیق چیست؟

* وعده های آقای روحانی برای رونق اقتصادی:

روحانی در تبلیغات انتخاباتی با وعده حل مشکلات اقتصادی در برنامه ۱۰۰روزه، گفت : «اساس سیاست من بالابردن ثروت ملی، تولید و اشتغال و بهبود فضای کسب و کار است.» پس از عملی نشدن به وعده ۱۰۰روزه، وی در۹۳/۲/۱۱ گفت: «سال ۹۳ را سال رونق تولید و شکستن رکود اقتصادی اعلام می کنم.» با ناکامی در تحقق این وعده، وی در ۹۴/۱/۱۶ گفت: «هدف دولت در سال ۹۴ تحقق رونق اقتصادی است. >> این وعده هم عملی نشد؛ اما روحانی گفت: «قول می دهم سال ۹۵ سال رونق اقتصادی شود.»

* برنامه آقای روحانی برای عبور از رکود:

آقای روحانی با اشتباه محاسباتی و سهل اندیشی گمان می کرد؛ با توافق هسته ای، برجام های ۲ و ۳ و ۴ و…مسائل با آمریکا را حل نموده و با عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی و سرمایه گذاری خارجی، کشور به رونق اقتصادی می رسد. با بدعهدی آمریکا، اکنون به تجربه برهمگان اثبات شده، این برنامه به بن بست رسیده است.

* نتیجه:

با توجه به ناتوانی دولت روحانی در عبور از رکود، به نظر می رسد آزموده را آزمودن خطا است و تنها راه علاج، عبور مردم از روحانی است. راه عبور از رکود عمیق اقتصادی، اقدام و عمل در چارچوب اقتصاد مقاومتی است که برنامه دولت روحانی با آن سنخیتی ندارد.

 

منبع : فارس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.