20 خرداد, 1395

اولویت اصلی مجلس دهم باید حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم باشد

اگر مجلس دهم بتواند درزمینهٔ اقتصاد مقاومتی برنامه‌های مفید خوبی را مصوب و توسط دولت اجرائی کند. امید است که گشایشی در امور کشور به وجود بیاید.

حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی امام‌جمعه شهرستان کاشمر با اشاره به شروع بکار مجلس دهم گفت: همان‌گونه که در فرمایشات مقام معظم رهبری تأکید شد اولویت اصلی مجلس دهم باید حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم باشد. اقتصاد مقاومتی مهم‌ترین اولویت هست. همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودن، طبیعی است که اقتصاد مقاومتی هم درون‌زاست و هم برون‌نگر،درون‌زا یعنی توجه به نیروها و امکانات داخلی، باید مجلس و دولت به این باور برسند که ما می‌توانیم.اما اگر نگاه دولت و مجلس به امکانات داخلی از روی ضعف باشد و نیروهای خودی را باور نداشته باشند، نمی‌توانند اقتصاد مقاومتی را احیا و اجرا کنند.

حجت الاسلام یعقوبی گفت:برون‌زا  یعنی  با توجه به تحریم‌ها و شیطنت‌ های استکبار همچون  آمریکا و انگلیس و صهیونیست ، باید مجلس و دولت  بتواند با روش‌های مختلف با آنان مقابله کنند.قطعاً دشمنان از هر راهی مانع‌تراشی می‌کند تا اقتصاد مقاومتی در کشور محقق نشود.یکی از آن روش‌ها نفوذ در مراکز تصمیم‌گیری و اجرائی کشور است.  آنها تلاش می‌کنند در اقتصاد مقاومتی انحراف و مانع ایجاد کرده و مسئولین را از تأثیرگذاری مؤثر بازدارند.
امام جمعه کاشمر با اشاره به ولنگاری فرهنگی در کشور اظهار داشت: مقام معظم رهبری فرمودند ولنگاری در کار فرهنگی دیده می‌شود. برخی برنامه فرهنگی در کشور متضاد با اسلام و استقلال و فرهنگ کشور است . بعضی برنامه‌های فرهنگی خنثی کنند فرهنگ کشور هستند.در بعضی امورات فرهنگی هدف روشن و مشخص دیده نمی‌شود. در برخی کارهای فرهنگی اهداف بیگانگان دیده می‌شود. این‌ها حالا یا از ضعف مدیریت است یا گستردگی امر فرهنگی است. یا نیروهای فرهنگی سر و سامان ندارند تا بتوانند کار یک‌شکل و یکنواختی  انجام بدهند.که مجلس وظیفه دارد این را اصلاح  کند.
حجت الاسلام یعقوبی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درباره قرارگاه فرهنگی و اقتصادی گفت: در کشورما  کار اقتصادی و فرهنگی قرارگاه  ندارد. مثل لشکر بی فرمانده می ماند.لشکری که قرارگاه و فرمانده ندارد طبیعی است که کارش به‌هم ‌ریخته است. با تشکیل یک قرارگاه منظم و محکم می‌تواند جلوی این ولنگاری فرهنگی و اقتصادی گرفته شود و یک حرکت قوی و هدفمند صورت بپذیرد. اگر مجلس دهم بتواند درزمینهٔ اقتصاد مقاومتی برنامه‌های مفید خوبی را مصوب و توسط دولت اجرائی کند. امید است که گشایشی در امور کشور به وجود بیاید.

منبع : دانا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.