20 خرداد, 1395

سیاست اقتصاد مقاومتی عملیاتی شود/حضور کالای ایرانی در بازار جهانی

رئیس اتاق بازرگانی سمنان با تاکید بر اینکه سیاست های اقتصاد مقاومتی باید در استان عملیاتی شود، گفت: پیشنهادات اتاق در این زمینه حاصل تعامل و همفکری فعالان اقتصادی و تشکل ها است.

علی اصغر جمعه ای در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بیان اینکه صاحبان صنایع و فعالان اقتصادی دغدغه ای به جز عملیاتی کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی ندارند و تمام اهتمام خود را در این عرصه ارائه خواهند کرد، اظهار داشت: در این راستا هفدهمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان سمنان برگزار و تصمیمات قابل توجهی گرفته شد.

وی تصریح کرد: بخش خصوصی فقط می تواند حاصل تجربیات و نقطه نظرات خود را به قانون گذاران پیشنهاد کند تا موارد و دستورالعمل با کمترین بازخوردی به منحصه عمل در آید.

رئیس اتاق بازرگانی سمنان حرکت ماشین صادرات غیر نفتی  کشور را  مهم ارزیابی  کرد و گفت: تولید کنندگان ما نباید برای ۷۰ میلیون نفر تولید کنند، بلکه باید بازارهای جهانی و میزان مصرف و حضور کالاهای ایرانی در بازارهای بین المللی را در دستور کار خود قرار بدهند.

جمعه ای تولید و اشتغال را کلید واژه های  اقتصاد مقاومتی بر شمرد و اضافه کرد: برای نجات از آسیب های اجتماعی که امروز گریبانگیر ما شده و متاسفانه بازخوردهای نامناسبی در جامعه به همراه دارند باید تولید و اقتصاد را مولد قرار داده و هدفی به جز اشتغال نداشته باشیم.

وی بررسی حذف یا اصلاح آیین نامه های داخلی بانکها در رابطه با اعطاء تسهیلات ارزی و ریالی، پیشنهادات اجرایی اتاق بازرگانی سمنان در خصوص بندهای ۲۴ گانه اقتصاد مقاومتی و بررسی پیشنهاد اصلاحی در خصوص ماده ۲۰ قانون رفع موانع تولید و ارتقاء توان مالی و آئین نامه های اجرایی را از جمله موارد مورد بحث در شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی استان سمنان ذکر کرد.

منبع : مهر

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.