20 خرداد, 1395

مشکل واحدهای تولیدی فقط نقدینگی نیست

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: همه مشکل واحدهای تولید بحث نقدینگی نیست و مباحث دیگری نیز در این زمینه دخیل هستند که باید آنها را هم دنبال کنیم.

محسن جلال‌پور صبح امروز در پانزدهمین جلسه شورای گفت‌وگوی استانی دولت و بخش خصوصی اظهار داشت: پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهور به استان کرمان توسط استانداری، سازمان‌ها و اتاق بازرگانی دنبال می‌شود.

وی بیان داشت: اینکه کرمان به عنوان استان سوم اقتصاد مقاومتی معرفی شد دستاورد بزرگی بود که باید از آن استفاده مطلوبی را برای شهرستان‌ها ببریم.

جلال‌پور افزود: از ابتدای امسال جلسات بسیار زیادی در نهاد ریاست جمهوری، دفتر معاون اول، وزرا و کمیسیون‌های مجلس‌ در حوزه اقتصاد مقاومتی شکل گرفته است.

وی تصریح کرد: در راستای کمک به واحدهای تولید مصوبات خوبی صورت گرفته از جمله اینکه ۱۶ هزار میلیارد تومان برای واحدهای صنعتی در نظر گرفته شد و واحدهای نیمه تعطیل می‌توانند از آن بهره ببرند.

جلال‌پور عنوان کرد: این مبلغ اعتبار در صورت لزوم تا ۵۰ هزار میلیارد تومان امکان افزایش دارد و صندوق توسعه ملی نیز در سه بخش اعتباراتی برای واحدها در نظر گرفته است.

وی ابراز داشت: همه مشکل واحدهای تولید بحث نقدینگی نیست و مباحث دیگری نیز در این زمینه دخیل هستند که باید آنها را هم دنبال کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمان گفت: مجموعه کشور به دنبال رفع مسائل اقتصادی کشور و بنگاه‌هاست، اینکه بنگاه‌های کوچک و متوسط باید در اولویت باشند و حرکت جدی برای افزایش ظرفیت داشته باشند، رویکرد پررنگ دولت است.

 

منبع : فارس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.