19 خرداد, 1395

محصولات کشاورزی استراتژیک با شیوه‌های نوین‌آبیاری در استان کشت شود

اولویت ما در هرمزگان تامین اعتبارات مربوط به آب برای کنترل آب های سطحی و آبخیزداری و آبخوان داری و هدایت و استفاده از روان آب های موجود در استان است

دکتر جاسم جادری در نشست شورای حفاظت از منابع آب استان هرمزگان، عنوان کرد: اجرای مفاد اقتصاد مقاومتی در بخش آب نیازمند کنترل و ساماندهی وضعیت موجود و همچنین برداشتن گام های اساسی در راستای بهینه سازی مصرف آب است.

وی خواستار رونق بخشیدن به محصولات کشاورزی هرمزگان با استفاده از شیوه های نوین آبیاری شد و افزود: اگر از منابع آب زیرزمینی و روان آب ها در هرمزگان درست استفاده شود و همچنین با اجرای الگوی کشت مناسب محصولات کشاورزی استراتژیک در این استان کشت شود، هرمزگان می تواند به خط مقدم صادرات محصولات کشاورزی تبدیل شود که این امر در جهت اجرای اقتصاد مقاومتی یعنی درون نگری و برون زا بودن است.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: این شورا به نوعی خط دهنده و شورایی راهبردی برای پیشبرد مصرف بهینه آب و بالا بردن بهره وری در مصرف آب در استان است.

جادری با تاکید بر استفاده بهینه از پساب فاضلاب در بندرعباس، اظهار کرد: با وجود خشکسالی های متعدد و کمبود بارندگی در استان باید با مدیریت صحیح و کنترل درست تلاش کنیم سال جاری را هم بدون دغدغه در بخش آب پشت سر بگذاریم.

وی تاکید کرد: اولویت ما در هرمزگان تامین اعتبارات مربوط به آب برای کنترل آب های سطحی و آبخیزداری و آبخوان داری و هدایت و استفاده از روان آب های موجود در استان است و ضمن رعایت مسائل زیست محیطی باید به بحث اقتصاد مقاومتی نیز کمک کنیم

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.