16 خرداد, 1395

یکی از زوایای اقتصاد مقاومتی صادرات غیرنفتی است

‌فرماندار بندرعباس گفت: یکی از زوایای اقتصاد مقاومتی صادرات غیرنفتی است و براین باوریم که با تدبیر می‌توان حجم صادرات شهرستان را افزایش داد.

احمد پویافر در جلسه کمیته اقتصاد مقاومتی بندرعباس اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی نقش مهی در ارتقای بهره‌وری منابع و افزایش کیفیت تولید و بهینه‌سازی مصرف دارد.

وی اضافه کرد: کار و تلاش با هدف اجرا و تحقق اصل اقتصاد مقاومتی مد نظر رهبر معظم انقلاب، راهکار اصلی و محوری برای مقابله با کارشکنی‌های دشمنان و خنثی سازی ترفندها و توطئه‌های استکبار علیه انقلاب اسلامی است.

پویافر افزود: تحقق سیاست‌های ابلاغی مرتبط با اقتصاد مقاومتی نقش مهی در ارتقای بهره وری منابع و افزایش کیفیت تولید و بهینه سازی مصرف دارد و برهمین اساس حرکت در راستای تحقق این سیاست‌ها باید به عنوان یک اصل راهبردی در اقتصاد کشور مورد توجه همگان قرار گیرد.

این مقام مسئول در ادامه تصریح کرد: زیر‌ساخت‌ها در اقتصاد مقاومتی از اهمیت بالایی برخوردار است و باید در نقشه راه اقتصاد مقاومتی شهرستان بندرعباس مسیر دقیق حرکتی خود را مشخص کنیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان بندرعباس با بیان اینکه باید اقدامات شهرستان در اقتصاد مقاومتی را برجسته کنیم ، خاطر‌نشان کرد: یکی از زوایای اقتصاد مقاومتی صادرات غیرنفتی است و براین باوریم که با تدبیر می‌توان حجم صادرات شهرستان را افزایش داد.

وی در پایان گفت: برای ورود به حوزه اقتصاد مقاومتی و اتخاذ سیاست‌های مربوطه، ابتدا باید دلایل گرایش به حوزه اقتصاد مقاومتی برای مدیران دستگاه‌های اجرایی و مردم تبیین شود.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.