16 خرداد, 1395

بسیاری از مشکلات کشور به‌خاطر عمل نکردن به اقتصاد مقاومتی است

رئیس اتاق بازرگانی کشور گفت: بسیاری از مشکلات موجود و عدم موفقیت در برنامه‌ ششم عمل نکردن به ابلاغیه اقتصاد مقاومتی است.

صبح امروز در چهارمین جلسه علنی مجلس شورای اسلامی، محسن جلال‌پور رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به برنامه ششم توسعه و تبیین وضعیت اقتصادی کشور گفت: بسیاری از مشکلات موجود و عدم موفقیت در برنامه‌ ششم توسعه عمل نکردن به ابلاغیه اقتصاد مقاومتی و رویکرد آن است.

وی افزود: ۲۴ بند اقتصاد مقاومتی که توسط رهبر معظم انقلاب ابلاغ شده است را اتاق بازرگانی بررسی کامل و کارشناسی جدی داشته که نیازمند تبدیل آن به کار عملیاتی است. همه دستگاه‌ها باید وظایف خود را براساس این ابلاغیه انجام دهند.

جلال‌پور با بیان اینکه کشور نیازمند  حضور سرمایه‌گذاران خارجی و افزایش تولیدات داخلی است، اظهار کرد: کمیسیونهای مجلس ما را در سیاست سرمایه‌گذاری خارجی کمک کنند و ما هم آماده‌ایم تا برای رفع موانع اقتصادی، مشکلات و معضلات موجود کشور، تجربیات بخش خصوصی را در اختیار مجلس قرار دهیم.

رئیس اتاق بازرگانی ادامه داد: بنگاههای اقتصادی اصلی‌ترین سرمایه‌های کشور هستند که در حال حاضر شرایط سختی از لحاظ نقدینگی و مالیاتی دارند که نیاز است مجلس تسهیلاتی را برای آنها در نظر گیرد و امید است دولت هم نظر ویژه‌ای بر اتاق بازرگانی داشته باشد.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.