13 خرداد, 1395

روحانیون اقتصاد مقاومتی را در بین مردم فرهنگ سازی کنند

استاندار گلستان روحانیون را ظرفیتی فرهنگ سازی در جامعه دانست و خواستار استفاده از این ظرفیت برای فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی در جامعه توسط روحانیون شد.

حسن صادقلو، صبح پنجشنبه، در همایش مبلغین ماه مبارک رمضان که در حوزه علمیه گرگان و با حضور حجت الاسلام سید علی خمینی برگزار شد، اظهار کرد: سالگرد امام (ره) را برای بیعت با افق فکری امام (ره) برگزار کنیم و خود را با این افق فکری ارزیابی می کنیم.

وی با بیان این که ما حضور خود را در این گونه جلسات ملی و بین المللی اعلام می کنیم، بیان کرد: روحانیت هم باید مطالبه گر باشد و هم به مطالبات پاسخگو باشد.

وی با طرح این سوال که نسبت روحانیت با اقتصاد مقاومتی چیست؟ ادامه داد: مقام عظمای ولایت در عصاره رهبری خود برای دنیا اقتصاد مقاومتی را طراحی کردند و حال باید جایگاه روحانیت در اقتصاد مقاومتی را بررسی کرد.

صادقلو تصریح کرد: تراز اقتصاد مقاومتی دقیقا یک وحدت همه جانبه و یک اراده در اندام تمام جامعه و نظام است. اگر این همترازی دراندام جامعه اتفاق نیافتد نمی توان اقتصاد مقاومتی را به سرمنزل رساند.

وی اضافه کرد: اقتصاد مقاومتی را نباید فقط از دولت مطالبه گر بود بلکه بخشی از آن بر عهده روحانیت است.

مقام عالی دولت در استان گلستان اظهار کرد: ۲۴ بند توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شد و بر همین اساس ۱۲ برنامه تدوین شد. وزارت خانه ها نیز برنامه های مختلفی تهیه کردند.

وی بیان کرد: حوزه صنعت و معدن باید هفت هزار و ۵۰۰ واحد اقتصادی که رو به رکود یا تعطیلی است را به نتیجه مثبت برساند و حوزه صنعت معدن هم برای ۱۲ هزار واحد اعلام کرد.

استاندار گلستان گفت: حوزه صنعت معدن هفت مصوبه دارد که سال ۹۵ اعلام می شود. ما برش استانی خود را اعلام کردیم و ۳۲۵ واحد اقتصادی داریم که باید از رکود و تعطیلی بیرون بیاید.

وی اظهار کرد: ۴۲۰ میلیارد تومان ظرفیت تسهیلایت قائل شند با ۲۲ میلیار تومان یارانه که ظرفیت واحد های کوچک و بزرگ متفاوت است. برای واحد های کوچک یک تا یک نیم میلیارد درخواست تسهیلات کردیم و برای بنگاه های بزرگ هم بیش از دو میلیارد تومان.

صادقلو ادامه داد: برش استانی حوزه صنعت اتفاق افتاده است. در حوزه های کشاورزی و گردشگری هم برنامه ریزی شده است. در آینده هم گزارش عملکرد همه حوزه ها را اعلام می کنیم.

وی اعلام کرد: دولت اراده مصمم دارد اقنصاد مقاومتی را به نتیجه برساند اما نمی توان گفت همه مشکلات برطرف می شود. دولت هر هفته جلسات خواهد داشت و ماهانه به ستاد مرکزی گزارش عملکرد می دهد. گاهی معاون ریاست جمهور شخصا در استان ها حضور می یابند.

وی خاطرنشان کرد: دو برنامه ملی هفتم و یازدهم دقیقا در راستای نقش روحانیت در اقتصاد مقاومتی است. برنامه هفتم فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی است.

استاندار گلستان تصریح کرد: روحانیت مورد اعتماد جامعه است و دین اعتماد نقش اساسی در فرهنگ سازی دارد. لذا روحانیت کمک بزرگی است.

وی گفت: برنامه یازدهم هم مردمی کردن اقتصاد است. یک رابطه بین برونسپاری و مردمی کردن فعالیت ها است و روحانیت نقش اساسی در مردمی کردن برنامه ها دارند.

وی بیان کرد: در اجرای اقتصاد مقاومتی نیازمند روحانیت به عنوان فرهنگ ساز در بین مردم هستیم. باید روحانیت نقش فکری خودش را در جامعه ایفا کند.

صادقلو تاکید کرد: باید در منبرها نسبت به استفاده از تولیدات داخلی فرهنگ سازی شود. ۲۰ درصد از درس خارج باید صرف اقتصاد مقاومتی شود.

استاندار گلستان افزود: جامعه روحانیت را معتمد خود می داند و روحانیت باید از این ظرفیت برای تبلیغ استفاده بهینه کنند.

منبع : مهر

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.