13 خرداد, 1395

اقتصاد مقاومتی باید به یک فکر رایج در جامعه تبدیل شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان یکی از وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را گفتمان سازی فرهنگی اقتصاد مقاومتی برشمرد و تبدیل اقتصاد مقاومتی به یک فکر رایج در جامعه را ضروری دانست.

حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در نخستین جلسه اقتصاد مقاومتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: یکی از وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفتمان سازی فرهنگی اقتصاد مقاومتی است و این به معنای این است که ما بتوانیم اقتصاد مقاومتی را به یک فکر رایج در جامعه تبدیل کنیم.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: فعالیت در زمینه اقتصاد مقاومتی در دو حوزه مطرح میشود یکی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، شامل هنرستان های هنرهای زیبای دختران و پسران، مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر و ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستانهای استان است که باید بدانیم بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) اقدام‌ها و عمل‌های ما چیست.

 

وی افزود: حوزه دوم که وظیفه سنگین‌تر ما محسوب می‌شود، بحث گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی در جامعه است و با توجه به این که دبیری شورای فرهنگ عمومی به عهده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان است، باید ببینیم چگونه میتوانیم از این ظرفیت برای گذشتن از حرف و تحقق عملی شعارها استفاده کنیم.

 

در این جلسه همچنین دکتر حیدری استاد دانشگاه گفت: در این راستا میتوانیم روش‌های مرتبط با فرهنگ اقتصاد مقاومتی را با حمایت از آثار و تولیدات گروههای هنری گسترش داده و با دادن ایده به هنرمندان، در جهت گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی گام برداریم که با این روش علاوه بر این که در معنای عام تولید محتوای هنری صورت گرفته، گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی نیز محور این تولید فرهنگی هنری قرار گرفته است.

 

وی افزود: همچنین ما میتوانیم با بهره گیری از یک نظام پیشنهادها، نسبت به جمع آوری ایده در ارتباط با گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی اقدام نموده و سپس با در نظر گرفتن ایده های به دست آمده، جهت طراحی و اجرای اقدامات عملیاتی تلاش کنیم البته ما در جهت ترویج گفتمان اقتصاد مقاومتی، بروشورها و کتابچه هایی را تهیه کرده و باز هم در دست تهیه داریم که میتواند در اختیار مبلغین، ائمه ی جمعه و … قرار گرفته و به طرح گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی کمک کند.

منبع : شبستان

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.