11 خرداد, 1395

تدوین ۱۳ مصوبه کارگروه اقتصاد مقاومتی اصناف و بازار

مسئول بسیج اصناف کشور، از تدوین ۱۳ مصوبه کارگروه اقتصاد مقاومتی اصناف و بازار خبر داد و گفت: ۸ هزار اتحادیه آماده اجرای سیاست‌‌های اقتصاد مقاومتی است.

حسن‌پور مسئول بسیج اصناف کشور در نشست کارگروه اقتصاد مقاومتی اصناف و بازاریان کشور که در سازمان امور مالیاتی برگزار شد، با اشاره به اقدامات عملی تحقق اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: حمایت از تولید داخلی و توجه به حمایت از تولید ملی و توانمندی داخلی در مباحث واردات و آنچه در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی آمده است، ضروری بوده، بنابراین نگاه ویژه باید برای تقویت صنایع متوسط و کوچک داشت.

وی تصریح کرد: شورای هم‌فکری اصناف و بازاریان به دبیری سازمان بسیج اصناف و بازاریان کشور در راستای تحقق سیاست‌های ابلاغی، ۱۰ الزام را در این باره درنظر گرفته و با تشکیل جلسات متعدد، با حضور صاحب‌نظران و کارشناسان امر در حوزه‌های مختلف اصناف و بازار با توجه به تحلیل و بررسی برآوردها، تحلیل شرایط موجود، تبیین مواضع و تعیین اولویت‌ها ۱۳ برنامه را تدوین کرده است.

وی خاطرنشان کرد: فکر می‌کنیم هیچ کس به ما کمک نخواهد کرد، بنابراین وظیفه خود را در این راستا با توجه به جنگ اقتصادی موجود انجام خواهیم داد.

مسئول بسیج اصناف کشور، اولین مصوبه این کارگروه را تشکیل کارگروه‌های اقتصاد مقاومتی در همه شهرستان‌ها دانست و همچنین فرهنگ‌سازی و تبلیغات، آموزش، استفاده از ظرفیت رسانه‌ها، اصلاح الگوی مصرف، شناسایی ظرفیت‌ها و نیازمندی‌ها، شناسایی واحدهای تولیدی صنفی، افتتاح حساب اقتصاد مقاومتی، بازاریابی داخلی، صادرات، ایجاد نشان تجاری، مطالبه‌گری و در نهایت تشویق اجرای برنامه‌ها است که البته این مصوبات هرکدام بندهایی برای اجرایی شدن دارند.

حسن‌پور، دو لازمه اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی را طبق فرمایشات رهبری، مدیریت جهادی و عزم ملی دانست و افزود: باید تلاش کنیم تا سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به نحو احسن در اصناف و بازار اجرایی شود.

وی افزود: ۸۰۰۰ اتحادیه صنفی آماده اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی است.

 

منبع : فارس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.