10 خرداد, 1395

راه‌اندازی مراکز رشد و فن‌آوری؛ پایه اصلی اقتصاد مقاومتی

استاندار لرستان با بیان این‌که پایه اصلی اقتصاد مقاومتی، راه‌اندازی مراکز رشد و فن‌آوری در استان است، گفت: شرکت دانش‌بنیان برای استان خوب است پس بهتر است از حالا به فکر داشتن شرکت‌های دانش‌بنیان باشیم.

هوشنگ بازوند، استاندار لرستان شامگاه یک‌شنبه، نهم خردادماه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، با بیان این‌که پایه اصلی اقتصاد مقاومتی، راه‌اندازی مراکز رشد و فن‌آوری در استان است، گفت: شرکت دانش‌بنیان  برای استان خوب است پس بهتر است از حالا به فکر داشتن شرکت‌های دانش‌بنیان باشیم .
وی افزود: یکی از پروژه‌هایی که امسال باید از بلاتکلیفی خارج شود نیروگاه خرم‌آباد است که مهرداد غضنفری، معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری لرستان مأمور پیگیری ویژه وضعیت نیروگاه خرم‌آباد است.
استاندار لرستان بابیان این‌که  ۱۹۸ میلیون دلار اعتبار از صندوق توسعه ملی به پروژه نیروگاه خرم‌آباد اختصاص داده‌ شده است، عنوان کرد: در آخرین جلسه‌ای که داشتیم اختلاف‌نظرهایی بین مسئولان ذی‌ربط نیروگاه خرم‌آباد وجود داشت که اگر این اختلاف‌نظرها رفع شود تا یک ماه آینده این پروژه آغاز به کار می‌کند.
وی در رابطه با طرح‌ تولید گیاهان زینتی دانشگاه آزاد اسلامی لرستان، گفت: تولید گیاهان زینتی در گلخانه در کشت و صنعت لرستان نیز انجام می‌شود و بهتر است برای انجام بهتر این‌کار با کارشناسان هلندی که در کشت و صنعت هستند نشست‌هایی داشته باشید چراکه هر کس گلخانه درست می‌کند قبل ان باید به فکر بازار باشد چراکه رقبای سختی در این زمینه  وجود دارد.
بازوند در رابطه با ارائه پایان‌نامه‌ها، تصریح کرد:  پایان‌نامه‌هایی باید مدنظر باشد  که در رابطه با اقتصاد مقاومتی در حوزه استان لرستان و ظرفیت‌های استان باشد.
وی در رابطه با پروژه بنیاد شهید بیان کرد: این پروژه با توجه به این‌که ۹ سال است نیمه‌کاره مانده  باید امسال به بهره‌برداری برسد و برای انجام این‌کار کمیته‌ای با حضور معاون امور عمرانی استانداری لرستان، رئیس سازمان برنامه‌ریزی استان و مدیرکل بنیاد شهید لرستان هر ۱۲ روز یک‌بار تشکیل شود تا این پروژه برای اوایل شهریور آماده شود.

منبع : ایکنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.