10 خرداد, 1395

حمایت از تولید در صنعت فولاد وظیفه ملی است

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان به همراه جمعی از مدیران این شرکت در بازدید از فولاد مبارکه و در نشستی با معاونان و مدیران شرکت فولاد مبارکه در خصوص تأمین گاز مورد نیاز طرح‌های توسعه شرکت به بحث و گفت‌وگو پرداختند.

مصطفی علوی گفت: شرکت گاز استان وظیفه تأمین گاز در بخش‌های تجاری، خانگی و صنعت را به عهده دارد و در سال ۲۰میلیارد متر مکعب گاز در سطح استان توزیع می‌کند که بخش بزرگی از این مقدار در بخش صنعت مصرف می‌شود و در این میان شرکت فولاد مبارکه اصفهان یکی از بزرگترین مشتریان اداره گاز استان به شمار می‌آید و حمایت و کمک‌های همه جانبه جهت تولید در این صنعت بزرگ وملی وظیفه ما است.
وی افزود: درحال‌حاضر در فولاد مبارکه ۴۰۰ هزار متر مکعب گاز در ساعت به وسیله شرکت گاز تأمین می‌شود و در طرح‌های توسعه فولاد مبارکه نیز ۴۰۰هزار متر مکعب گاز در ساعت پیش‌بینی شده که در یک تعامل دو طرفه مقدمات اولیه انجام و خط اصلی آن اجرا شده و ایستگاه اندازه گیری آن نیز در آینده نزدیک آماده و عملیات اجرایی خط فرعی آن به زودی شروع خواهد شد تا در یک برنامه زمانبندی در اوایل مهرامسال ۴۰۰ مترمکعب گاز درساعت تأمین شود.
مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان در ادامه یادآور شد: تأمین بیش از ۵۰ درصد از سهم فولاد کشور توسط فولاد مبارکه اصفهان افتخار بزرگی برای کشور به حساب می‌آید و امیدواریم با ایجاد شرایط مناسب در بخش پشتیبانی و تأمین انرژی مورد نیاز این شرکت (گاز، برق و…) شاهد افزایش تولید در بخش‌های مختلف صنعت در کشور باشیم.
وی بازدید هیات‌های خارجی از فولاد مبارکه و تمایل آنها برای مشارکت با این شرکت را نشان از توانمندی فولادمبارکه در فناوری و همچنین در عرضه محصولات کیفی در بازار داخل وخارج دانست.
علوی یکی از فاکتورهای اشتغال پایدار را حمایت از تولیدات داخلی بیان کرد و افزود: بسیاری از کشورها با حمایت از تولیدات داخلی زمینه اشتغال پایدار و صادرات را فراهم کرده‌اند و ما نیز با حمایت از تولیدات داخلی و همچنین استفاده از نیروی خلاق در کشور باید در این خصوص فعال باشیم.

منبع : معدن نیوز

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.