10 خرداد, 1395

ظریف: هدف اقتصاد مقاومتی، انزواگرایی نیست

وزیر امور خارجه کشورمان برنامه کاری دوشنبه خود در لهستان را با صبحانه کاری و دیدار با جمعی از ایرانیان مقیم لهستان آغاز کرد.

وزیر امور خارجه در این دیدار با اشاره به ظرفیت های گسترده کشور در زمینه اقتصادی و تجاری ابراز امیدواری کرد در مرحله پسابرجام این ظرفیت های بالقوه بطور کامل عملیاتی شود.

وی با تاکید بر سیاست دولت در زمینه روابط متوازن با کشورهای مختلف جهان توفیق در مذاکرات هسته ای را توفیق ملت ایران دانست و افزود هدف اقتصاد مقاومتی، انزواگرایی نیست بلکه مبتنی بر دو اصل درون زائی و برون گرایی در عین اتکاء به ظرفیت های داخلی، بدنبال گسترش روابط متوازن با جهان هستیم. وزیر امور خارجه با اشاره به مقام ششم ایران در نانوتکنولوژی و مقام پنجم در تعداد فارغ التحصیلان رشته های مهندسی، رشد علمی و نیروی انسانی کارآمد را مهمترین سرمایه کشور دانست و افزود قدرت جمهوری اسلامی ایران متکی بر مردم است و همین مهمترین عامل حفظ امنیت ملی کشور است.

محمدجواد ظریف با تاکید مجدد بر اینکه ایرانیان مقیم خارج از کشور سرمایه ملی ایران هستند اعلام کرد به همه نمایندگی های جمهوری اسلامی در سراسر جهان ابلاغ شده است در دو زمینه کنسولی و تجاری حداکثر خدمات و تسهیلات ممکن را به ایرانیان و تجار و بازرگانان ارائه کنند. دکتر ظریف در پایان این دیدار به برخی سئوالات ایرانیان مقیم پاسخ داد.

منبع : جام جم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.