9 خرداد, 1395

مقابله با فساد پیش نیاز تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: جلوگیری از انحراف سرمایه گذاری ها و مقابله با فساد پیش نیاز و عاملی مهم در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است.

داریوش دیودیده با اشاره به نامگذاری سال جدید توسط مقام معظم رهبری به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی و اهداف آن موضوعاتی نیستند که به صورت اتفاقی و تصادفی محقق گردند بلکه مستلزم برنامه ریزی، اجرای کارشناسانه، نظارت فراگیر و آسیب شناسی دقیق و مداوم در تمامی بخش ها است.

دیودیده با بیان اینکه مطالعه، شناسایی و بازبینی قوانین و آئین نامه های اجرایی که فعالان اقتصادی به صورت مستمر با آنها مواجه هستند با هدف صیانت از تولید و تجارت، از ملزومات تحقق اهداف سیاستهای اقتصاد مقاومتی است افزود: در راستای برنامه ها و سیاست های دولت تدبیر و امید، این  سازمان به صورت جدی درحال پیگیری این موضوعات می باشد.

وی خاطر نشان کرد: تعیین اولویت ها، جلوگیری از انحراف در امر سرمایه گذاری ، هدایت سرمایه گذاریها به اموری که بازده مناسب داشته اند مورد تاکید هستند و رسیدن به این اهداف مستلزم توجه به موضوعاتی اساسی نظیر پایبندی به قانون و زدودن  فساد در لایه های پیدا و پنهان  فرآیندهای  کاری است.

رئیس صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مبارزه مستمر، جدی و بدون ملاحظه با مظاهر و اشکال گوناگون و متفاوت فساد گام نخست این سازمان در تحقق اهداف والای سیاست های اقتصادی مقاومتی در سالجاری محسوب می گردد .

منبع : مهر

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.