9 خرداد, 1395

اقتصاد تهران لنگ می‌زند، اگر شهری دانش بنیان نباشد

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه در این دوره شورا احساس شد که تهران به یک برنامه بیست ساله توسعه اقتصاد دانش بنیان نیاز دارد افزود: دو سال وقت گذاشتیم، این برنامه را تهیه کردیم و بحث دانش بنیان را اولین بار آنجا در برنامه تهران گنجاندیم.

مهدی چمران در گفت و گو با خبرنگار «تهران سما» گفت: برنامه چشم انداز شهر دانش بنیان در دوره دوم شورای اسلامی شهر تهران تعریف شد.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با توضیح اینکه عملیاتی کردن شهر تهران به یک شهر دانش بنیان، جزو وظایف شورای شهر نیست و شهرداری باید برای تبدیل کلان شهر تهران به شهری دانش بنیان اقدام کند تصریح کرد: اصولا تهران اگر شهری دانش بنیان نباشد، اقتصاد آن لنگ می‌زند.
چمران با تاکید بر اینکه شهر یا باید کشاورزی داشته باشد یا اقتصاد تجاری یا اقتصاد صنعتی افزود: پیشرفته‌ترین و مدرن‌ترین کار اما این است که شهر دانش بنیان باشد و به علم روز مجهز باشد.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پایان با تاکید بر اینکه شورای شهر در یک برنامه بیست ساله حمایت خود را از طرح دانش بنیان شدن تهران گنجانده است گفت: شهر باید علمی باشد اما نباید در کنار آن کارخانه‌هایی پر از دود و آلودگی و تولیدات صنعتی گسترده هم وجود داشته باشد زیرا تهران دیگر برای چنین چیزهایی ظرفیت و جایگاهی ندارد.

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.