8 خرداد, 1395

کلاف سردرگم بیکاری با حمایت از تولید داخلی باز می شود

یک تولیدکننده گفت: مردم باید به این باور برسند که استفاده از تولید داخلی و کالای ایرانی باعث اشتغال‌زایی می‌شود.

محسن اکبری با اشاره به نامگذاری سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل»  از سوی رهبر معظم انقلاب بیان کرد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد و نامگذاری امسال با تاکید بر این موضوع یقینا باید بیشتر توجهات متوجه تولید و اشتغال باشد.

وی با بیان اینکه حمایت از تولید داخلی، مهم‌ترین اصل در تحقق اقتصاد مقاومتی است، افزود: یکی از مباحث مهم در راستای اجرایی کردن بحث اقتصاد مقاومتی، استفاده از تولیدات و اجناس داخلی است که همواره می‌بایست مورد توجه قرار گیرد، لذا لازم است با برنامه‌ریزی جامع، صحیح و هدفمند و با اتکا به دانش، تخصص و توان داخلی، کاهش واردات و افزایش صادرات؛ بستر و زمینه لازم برای تحقق اهداف و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ایجاد و تقویت شود.

اکبری ادامه داد: برای عملیاتی کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که راه نجات، شکوفایی و بالندگی اقتصادی کشور است، باید  تمامی بخش‌ها اعم از مردم، دولت و بخش خصوصی با الزامات آن آشنا شده و هر کدام به وظایف خود در این راستا به درستی عمل کنند.

به گفته وی، راه توسعه اقتصادی کشور با تکیه بر توان داخلی هموار می‌شود، بنابراین تکیه بر توان داخلی و تاکید بر استفاده از تولیدات داخلی علاوه بر رونق اقتصادی موجب بالا رفتن آمار اشتغال و نیروی کار بومی در هر منطقه خواهد شد.

وی گفت: در صورتی که از تولید ملی حمایت بیشتری به عمل آید و از واردات بی‌رویه جلوگیری شود، می‌توان بسیاری از  سرمایه‌گذاران را به آغوش بازار کار برگرداند، چرا که هم اینک برخی صاحبنظران و کارشناسان معتقدند که هنوز جهت سیاست‌های اقتصاد مقاومتی حرکت مثبتی صورت نگرفته است.

این تولیدکننده داخلی با بیان اینکه باید برای تحقق اقتصاد مقاومتی و بهبود وضعیت اقتصادی گام‌های اصولی برداشته شود تا این امر منجر به افزایش تولید و اشتغال در کشور شود، افزود: مردم نیز باید به این باور برسند و اعتقاد داشته باشند که استفاده از کالای ایرانی خود باعث اشتغال‌زایی ‌شده و مشکل بسیاری از جوانان در این زمینه برطرف می‌شود و تحقق این مهم به حمایت همگان از تولیدکنندگان ایرانی نیاز دارد.

اکبری تصریح کرد: اگر مردم به این باور برسند که با خرید کالای ایرانی به اقتصاد کشور، اشتغال، خودکفایی و به رفاه خود و فرزندانشان کمک می‌کنند، به‌طور یقین برای تحقق این منظور اقدام می‌کنند.

به گفته وی، برخی کالاهای خارجی کیفیت بالایی ندارند، اما متأسفانه با تبلیغات پی در پی و مکرر شبکه‌های ماهواره‌ا‌ی و بعضا تبلیغ این کالاها در صدا‌وسیما، مردم به استفاده و خرید کالای خارجی تشویق می‌شوند، این در حالی است که بسیاری از کالاهای ایرانی در کیفیت از کالای همتای خارجی خود مناسب‌تر هستند.

مدیر شرکت آریا تجهیز ابن سینا واقع در شهرک صنعتی ساوه خاطرنشان کرد: تولیدکنندگان نیز در مقابل وظیفه دارند تا با ارتقای کیفیت محصولات تولیدی خود اعتماد مصرف‌کنندگان ایرانی را به مصرف محصولاتشان جلب کنند.

اکبری افزود: شرکتش توانسته با ارتقای کیفیت محصولات خود و با تولید پک‌های جراحی یک بار مصرف استریل، محصولات یک بار مصرف استریل، محصولات یک بار مصرف غیر استریل و محصولات مصرفی بیمارستانی محصولاتی همپای رقبای خارجی خود تولید کند.

وی گفت: با توجه به اینکه هم‌اینک زمینه اشتغال حدود ۷۰ زن در این مجموعه فراهم شده است، در صورت استقبال مراکز درمانی از این مجموعه رقم شاغلین در این مجموعه به ۱۰۰ نفر افزایش خواهد یافت و گامی جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال برداشته خواهد شد.

 

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.