8 خرداد, 1395

باید اقتصاد مقاومتی را در مقابل اقتصاد مذاکراتی در پیش گیریم

عضو هیأت علمی دانشکده معارف اسلامی و اقتصاد گفت: برای پیروزی در جنگ اقتصادی استکبار و همچنین دستیابی کامل و تحقق‌بخشی به شعار سال‌جاری ناگزیریم اقتصاد مقاومتی را در برابر اقتصاد مذاکراتی به کار گیریم تا در آینده دچار مشکلات امروز نشویم.

دکتر حجت‌الله عبدالملکی در همایش سفیران اقتصاد مقاومتی ویژه فعالان فرهنگی استان اردبیل که در دانشگاه سماء برگزار شد، اظهار کرد: باید قبول کنیم که مذاکره راه حل مشکلات نیست و راهگشای اساسی توجه به اقتصاد مقاومتی در جنگ اقتصادی است که امروز آمریکا و کشورهای غربی بر علیه کشورمان به راه انداخته‌اند.

وی با اشاره به اینکه ضرورت دارد تا برنامه‌ها و نقش مهم اقتصاد مقاومتی در سطح جامعه تبیین شود تا همگی به مفهوم کاملی از «اقدام و عمل» دست یابیم، تصریح کرد: در این عرصه لازم است بر روی گفتمان‌سازی بیشتر تلاش کنیم تا اقتصاد مقاومتی به باوری عمومی تبدیل شود.

عضو هیأت علمی دانشکده معارف اسلامی و اقتصاد با بیان اینکه در بحث اقتصاد مقاومتی نیاز داریم تا به خوبی به فلسفه آن واقف شویم، گفت: در این مبحث دشمن‌شناسی و ایجاد تحولات فرهنگی و ساختاری در سطح جامعه حرف اول و آخر را می‌زند تا بتوانیم طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی این امر را در بین تمامی افراد نهادینه سازیم.

عبدالملکی با بیان اینکه همچون دوران دفاع مقدس، در جنگ اقتصادی نیز احتیاج به جبهه و فرماندهان اقتصادی داریم، افزود: نیاز داریم در چهار جبهه علمی، فرهنگی، سیاسی و اجرایی وارد عمل شویم تا به خوبی اقتصاد مقاومتی را در اقدام و عمل پیاده سازیم.

وی با اشاره به اینکه برای اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی لازم است تا دست به اقدامات جهادی بزنیم، یکی از مهمترین اقدامات را جهاد تولیدکنندگان عنوان کرد و ادامه داد: باید تولید بیشتر با کیفیت بالاتر و قیمت کمتر انجام گیرد تا مردم کمتر به سراغ کالاهای خارجی رفته و چرخه اقتصادی مملکت خود را بیش از پیش بچرخانند.

قائم مقام رئیس انجمن مدرسان اقتصاد مقاومتی با بیان اینکه اصلاح نظام بانکی از دیگر اموری است که باید مد نظر قرار گیرد، تصریح کرد: ضرورت دارد پرداخت تسهیلات به اصحاب ایده و فکر پرداخت شود تا سرمایه نقدی به هدر نرفته و با ارزش افزوده چند برابری روبه‌رو باشد.

منبع : جوان

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.