16 آبان, 1394
رئیس انجمن نساجی خبر داد

شکایت‌ تولیدکنندگان به وزارت صنعت

رئیس انجمن صنایع نساجی با انتقاد از فهرست منتشر شده با عنوان کالاهای منتخب وزارت صنعت در بسته خروج از رکود دولت،گفت: بسیاری از برندهای معروف و تولیدات با کیفیت در این لیست قرار ندارند که در این مورد در حال تهیه نامه اعتراضی برای ارسال به وزارت صنعت هستیم.

محمد مروج در واکنش به فهرست منتشر شده از اسامی برندهای منتخب وزارت صنعت برای عرضه کالا در قالب بسته خروج از رکود دولت، اظهار داشت: معلوم نیست این لیست توسط چه افرادی تهیه شده که در آن نامی از برندهای معروف و تولیدات با کیفیت پوشاک و فرش ماشینی و دیگر محصولات نساجی وجود ندارد.

وی ادامه داد: فهرست کالاهای منتخب توسط مؤسسه‌ای به نام مجمع ملی کارآفرینان تهیه شده که این مجمع نه نماینده کارگر، نه نماینده کارفرما و نه نماینده بازار است.

وی تصریح کرد: نماینده کارآفرینان در واقع کانون عالی کارفرمایان است و نه مجمع ملی کارآفرینان.

مروج با بیان اینکه در تهیه فهرست کالاهای منتخب هیچ نظرسنجی از انجمن نساجی صورت نگرفته است، گفت:‌ ما طی یکی دو روز اخیر از جزئیات این فهرست مطلع شدیم و با توجه به اینکه بسیاری از کالاهای با کیفیت داخلی در این لیست قرار ندارند، در حال تهیه اعتراضی با هماهنگی کانون عالی کارفرمایان برای ارسال به وزارت صنعت هستیم.

وی تصریح کرد: در ایران حدود هزار واحد تولیدی فرش ماشینی فعال هستند که نام برندهای معروف در فهرست دولت درج نشده است.

به گفته رئیس انجمن صنایع نساجی، انواع پوشاک بسیار مرغوب در کشور تولید می‌شود که نام این برندها نیز در فهرست کالاهای منتخب وزارت صنعت نیامده است.

به گزارش فارس، وزارت صنعت فهرستی از نام کالاهای منتخب و فروشگاه‌های عرضه‌کننده آنها برای عرضه در قالب بسته خروج از رکود دولت منتشر کرده که کارمندان دولت و بازنشستگان می‌توانند با استفاده از کارت‌های اعتباری ۱۰ میلیون تومانی نسبت به خرید اقساطی این محصولات اقدام کنند.

بر اساس این گزارش در سایر اقلام معرفی شده مانند لوازم خانگی، صنایع الکترونیک و …. نیز تولیدکنندگان بسیار محدودی گنجانده شده‌اند که بدون تردید ایجاد تقاضا برای این برند‌ها اقتصاد را از رکود خارج نمی‌کند.

 

منبع : فارس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.