8 خرداد, 1395

مساله ای مهمتر از آب در اقتصاد مقاومتی وجود ندارد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی در جلسه ی گردهمایی مدیران شرکت آب و فاضلاب روستایی استان حضور یافت.

محمدمقدوری در این گردهمایی با بیان این که مساله ای مهمتر از مدیریت تامین و مصرف آب در اقتصاد مقاومتی وجود ندارد؛ اظهار داشت: مقامات استان بعد از مساله ی  اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، بیشترین توجه را به مساله آب دارند.
وی با اشاره به این که ۳۴ دشت استان با کاهش منابع آب مواجه وضعیت در ۱۵ دشت نیز بحرانی است؛ تصریح کرد : ما باید همزمان در دو جبهه مدیریت مصرف و تامین منابع جدید آب فعالیت کنیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی از شرکت آب و فاضلاب روستایی به عنوان یکی از موفق ترین دستگاه های اجرایی کشور یاد و در عین حال ابراز امیدواری کرد:”تا پایان سال آینده کیفیت آب روستایی استان از ۷۸ به ۹۰ درصد برسد.
مقدوری همچنین اعلام کرد: خراسان رضوی از نظر اتلاف منابع آب وضعیت بهتری در مقایسه با متوسط کشوری دارد ولی باید بیش از این پیشرفت کنیم.
رییس کارگروه تامین منابع آب استان همچنین گفت: این کارگروه برای تامین منابع جدید آبی و استفاده از منابع جبرانی به منظور ارتقا و تحول و توسعه روستاها برنامه ریزی کرده است.
وی با اشاره به اقدامات مناسبی  که برای فرهنگ سازی مصرف بهینه آب صورت گرفته، تاکید کرد: باید در این حوزه با استفاده از ظرفیت های موجود تلاش مضاعفی صورت پذیرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی همچنین اعلام کرد: با وجود بارندگی های اخیر  ۱۱ ایستگاه از ۱۷ایستگاه سینوپتیک هواشناسی استان کمبود آب را نشان می دهد و بخش هایی از غرب و جنوب نیز هنوز دچار خشکسالی است. مقدوری افزود: چاره ای نداریم جز این که منابع آبی جدید برای شرق کشور و به ویژه خراسان رضوی پیش بینی کنیم.

منبع : وزارت کشور

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.