6 خرداد, 1395

مقابله با قاچاق ، یکی از پایه های اقتصاد مقاومتی است

فرمانده ناجا در چهارمین جلسه قرارگاه مرکزی تشدید مقابله با قاچاق کالا و ارز، یکی از پایه های اقتصاد مقاومتی را مقابله جدی با پدیده قاچاق دانست.

سردار “حسین اشتری” در چهارمین جلسه قرارگاه مرکزی تشدید مقابله با قاچاق کالا و ارز در هرمزگان بیان داشت: اولویت ما در مبارزه و مقابله با پدیده قاچاق شبکه های مافیایی و باندها هستند نه خرده پاها.
وی افزود: ما باید با کمک پلیس امنیت ناجا بر شبکه های کلان اشراف اطلاعاتی داشته و قبل از اقدام ابتدا عملیات روانی را اجرا کنیم.
این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: مواد مخدر و مشروبات الکلی در هر نقطه ای از کشور که باشند، کالای ممنوعه هستند و با آنها برخورد می شود لذا شیوه کار باید اصلاح شود، مسئولان باید همکاری لازم را داشته باشند تا محل فراری برای قاچاقچیان نباشد.
سردار”اشتری” با تاکید برسرعت بخشیدن به کارها تصریح کرد: دستگاه قضائی باید از پلیس حمایت کند و گمرگ باید همکاری لازم را در بحث مبارزه با قاچاق داشته باشد.
فرمانده ناجا خاطر نشان کرد: در بحث قاچاق، کار اصلی روی باند های سازمان یافته و شبکه های اصلی صورت گیرد اما برای خرده فروشان هم باید کار عملیات روانی صورت گیرد تا بدانند که کار آنها نیز غیرقانونی و غیرمجاز است.
وی بیان داش: پلیس در حوزه قاچاق متولی صفر تا صد نیست، اما به لحاظ اینکه اقدامات سلبی و بازدارنده دارد و ضابط قوه قضائیه می باشد درگیری بیشتری در این زمینه دارد و سایر مسئولان باید همکاری لازم را داشته باشند.
فرمانده ناجا اذعان داشت:گمرک بیشترین سهم را در این زمینه دارد و در استان باید طرح های جامعی تهیه شود و اقدامات پیش رو وحدت رویه داشته باشند.
سردار”اشتری” گفت: همت استان بسیار مطلوب است و بحمدالله با تلاش گسترده و اقدامات خوب مشکل قاچاق سوخت در استان حل شده لذا باید ایست و بازرسی و گلوگاه ها تقویت شوند تا مشکلی نداشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه حفاظت از جان ماموران امری بسیار مهم است، افزود: آموزش ها باید دنبال شود و با نظارت و بازرسی مرتب از مجموعه از کارکنان مراقبت کنیم.
فرمانده ناجا تصریح کرد: هرمزگان استان ویژه ای است و باید با مدیریت،  مسائل اقتصادی و بحران ها را پشت سر بگذاریم و با تلاش و همت به شعار سال اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل برسیم.

منبع : آریا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.