4 خرداد, 1395

تحقق اقتصاد مقاومتی با تخصیص عادلانه آب امکان‌پذیر است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استاندار کردستان، تحقق اقتصاد مقاومتی در استان را با تخصیص عادلانه آب از سدهای موجود امکان پذیر دانست.

منطقه کردستان، حسین فیروزی در دومین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان، اظهار کرد: بیشترین تولید آب کشور در کردستان صورت می‌پذیرد، اما تنها ۱۱ درصد از زمین‌های استان بصورت آبی کشت می‌شود که این آمار در مقایسه با استان‌های دیگر بسیار پایین و به دور از عدالت است.

وی افزود: مهمترین جنبه‌ی اقتصاد مقاومتی در کردستان موضوع تخصیص آب است که به هیچ وجه نباید آن را نادیده گرفت.

فیروزی اصلی‌ترین منبع درآمد مردم استان را در بخش کشاورزی دانست و عنوان کرد: در سال اقتصاد مقاومتی موضوع تخصیص عادلانه آب می‌تواند گامی اساسی در راستای تحقق شعار سال و رونق بخش کشاورزی کردستان باشد.

وی با اشاره به اینکه باید گره تخصیص آب به دور از هرگونه تعصب به بخش کشاورزی گشوده شود، خاطرنشان کرد: منهای تامین آب شرب استان‌های نیازمند باید از آب سدها ابتدا برای رونق و توسعه دشت‌ها و باغات کردستان استفاده شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استاندار کردستان با بیان اینکه در کردستان افزایش بهره‌وری برای کمک به اقتصاد کشور مدنظر است، گفت: از وزارت نیرو انتظار می‌رود بصورت واقعی به وعده‌های خود جامه عمل بپوشاند.

فیروزی با اشاره به اینکه باید به صورت شفاف با دولت و وزارت نیرو در بخش تخصیص آب سدهای استان بحث شود، گفت: لابی‌گری در وزارت نیرو و کم توجهی به میزان تحقق تخصیص آب سدها به دور از عدالت و جفای به کشور و نظام است.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.