4 خرداد, 1395

اقتصاد مقاومتی به فرهنگ عمومی تبدیل شود

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام گفت: برای برون‌رفت از مشکلات اقتصادی، باید اقتصاد مقاومتی به فرهنگ عمومی در کشور تبدیل شود.

آیت‌الله محمدنقی لطفی در نشست شورای فرهنگ عمومی این استان اظهار کرد: آزادسازی خرمشهر یکی از حوادث بسیار شیرین و سرنوشت‌ساز در روند جنگ تحمیلی بوده است.

وی افزود: آزادسازی خرمشهر نقش مهمی در تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی داشته است و عملیاتی بود که موجب پیروزی سیاسی  ایران اسلامی در منطقه و جهان شد که به‌مراتب بزرگ‌تر از پیروزی نظامی بود.

آیت‌الله لطفی در ادامه عنوان کرد: فرهنگ عمومی یکی از دغدغه‌های ماست و نسبت به آن باید حساس بود، آن فرهنگی که انقلاب اسلامی را پدید آورد و موجب پیروزی در دفاع مقدس شد و امروز نیز در عرصه‌های علمی و فناوری، عالی‌ترین دستاوردهای علمی را برای کشور را کسب کرد، فرهنگ ایثار و پایداری و شهادت بود که باید همگانی کرد و در فضای کشور حاکم شود.

وی با اشاره به اینکه اگر مسائل فرهنگی به‌خوبی رصد شود، مشخص می‌شود که دشمن نقشه‌های شوم فرهنگی و به تعبیر رهبر معظم انقلاب نفوذ فرهنگی برای تخریب فرهنگ دینی و اسلامی ملت ما در دستور کار خود قرار داده است، افزود: دشمنان انقلاب اسلامی بیش از ٣٧ سال است که علیه ملت ایران اسلامی فعالیت می‌کند که برای مقابله با دشمنان، ما باید به دنبال احیای فرهنگ ایثار و شهادت و ایستادگی باشیم و این رمز پیروزی ملت ایران است.

امام جمعه ایلام با اشاره به نام‌گذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به‌عنوان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، افزود: اگر می‌خواهیم این شعار همگانی و عملیاتی شود، باید اقتصاد مقاومتی به‌عنوان یک فرهنگ عمومی برای همه اقشار در نهادهای تصمیم‌ساز و تصمیم گیر احیا شود تا در این جبهه و در عرصه اقتصاد که  دشمن می‌خواهد ما را در تنگنا قرار دهد، پیروز شویم.

منبع : مهر

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.