4 خرداد, 1395

فرهنگ جهاد دفاع مقدس در طرح‌های اقتصاد مقاومتی ترویج شود

رزمندگان در عملیات‌های دفاع مقدس با جهاد تمام عیار بر دشمن غلبه کردند که این فرهنگ در اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی ترویج شود.

سردار محمدتقی صفری صبح امروز در همایش بسیجیان شهر شنبه دشتی با اشاره به اینکه در هشت سال دفاع مقدس نظامیان و قدرتمندان همه عالم آمده بودند ایران را نابود کنند اظهار داشت: صرف‌نظز از تجهیزات ما در نبرد با عراق از ۳۶ کشور اسیر داشتیم که این خود نشان می‌دهد همه جهان در این جنگ علیه ما بودند.

صفری با تاکید بر اینکه آثار جنگ هنوز بر جان، جسم، چشمان و روح ما هست، افزود: هجوم و حمله نظامی به کشوری که تازه انقلاب کرده بود قصه و داستان نیست.

وی با بیان اینکه کسانی که برای انقلاب، نظام، و مرزهای عزت کشورمان دست، پا، چشم و جان دادند سند افتخار بزرگی برای ماست، افزود: ملت ایران در این شرایط حساس نباید این سندهای افتخارآمیز را فراموش کرده بلکه باید قدر آنها را بدانیم و به آنها افتخار کنیم.

فرمانده تیپ پیاده سپاه امام صادق(ع) بوشهر با تاکید بر اینکه مردم ایران با دست خالی و با ذکر و شعار الله اکبر در برابر دشمنان ایستادگی کردند، تصریح کرد: انقلاب ما جهان را متحول کرده و جذابیت بسیار قوی در مسلمانان و حتی مظلومان جهان نسبت به انقلاب بوجود آورده است.

صفری بیان کرد: تا پیش از این هیچ کس جرات نداشت بر ظلم و ستم استکبار جهانی چیزی بگوید اما قدرت ایران در هشت سال دفاع مقدس سبب شد تا مظلومان راه مبارزه و ایستادگی را در برابر مستکبران یاد بگیرند.

وی با تاکید بر اینکه تاریخ ایرانیان تاریخی ارزشمند است، تصریح کرد: عقبه مقاومت تاریخ ایران رئیسعلی دلواری است و به همین خاطر دشمن بر این عقبه می‌ترسد.

صفری با بیان اینکه آزادسازی خرمشهر عظمت کار خدا بود، افزود: و اگر امروز نیز این عظمت و عزت را می‌بینیم از پشتیبانی و جانفشانی ملت و جوانان این مرز و بوم در آزادسازی خرمشهر است.

فرمانده تیپ پیاده امام صادق(ع) بوشهر با اشاره به اینکه امروز دشمنان با بوجود آوردن جنگ و اختلافات مذهبی در کشورهای منطقه می‌خواهد مسلمانان با هم متحد نباشند، تاکید کرد: اگر ما امنیت داریم به پاس فداکاری‌های جوانان ایران اسلامی است.

صفری با بیان اینکه استکبار سناریوی جنگ علیه ایران را عوض کرده زیرا در جنگ رو درو با ملت قدرتمند ایران با شکست سنگین مواجه می‌شود، گفت: دشمن برای مقابله با ایران و جلوگیری از محبوبیت این نظام دیوانه‌وار متوسل به هر اقدامی می‌شود اما به نتیجه نمی‌رسد.

وی با اشاره به اینکه با عملکردی قوی و سرسختانه کاری کرده‌ایم که دشمن گزینه‌هایش را به زیر میز بیاورد، افزود: طرح‌ریزی مبارزه دشمن علیه ملت ایران از سخت به تهاجم فرهنگی و نفوذ تغییر کرده است.

فرمانده تیپ پیاده استان بوشهر با تاکید بر اینکه جایگاه انقلاب و نظام در منطقه و جهان برای دشمنان ما مهم است، خاطرنشان کرد: فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز برای دشمن خیلی مهم بوده زیرا فرمان ایشان در همه زمینه‌ها راهگشاست.

صفری گفت: گروه‌های تکفیری و داعش نسبت به اسرا بدترین شکنجه‌ها روا می‌دارند.

وی با تاکید بر توجه به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی افزود: رزمندگان در عملیات‌های دفاع مقدس با جهاد تمام عیار بر دشمن غلبه کردند که این فرهنگ در اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی ترویج شود.

فرمانده تیپ پیاده سپاه بوشهر با اشاره به اینکه شهرستان دشتی دارای ظرفیت بالایی در حوزه اقتصاد مقاومتی است افزود: باید از ظرفیت‌های این شهرستان در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب بهره برد.

فرمانده سپاه دشتی نیز در این مراسم گفت: در دوران هشت سال دفاع مقدس جوانان غیور ایران اسلامی جانانه در مقابل دشمنان ایستادند و از مرز و بوم خود دفاع کردند امروز نیز جوانان در مصاف با تهدیدات عملی احتمالی دشمنان و هرگونه تعرض و تجاوز به میهن اسلامی را با پاسخ قاطع، سریع و کوبنده جواب داده و عاقبت غیر قابل تصوری را برای آنان رقم می‌زند.

علی غضنفری افزود: ایرانیان غیور و شرافتمند هشت سال دفاع کردند و رشادت‌ها، شجاعت‌ها و ایثارگری‌های این ملت در طول تاریخ ماندگار خواهد بود و الگویی برای آزادی خواهان جهان بوده و نسل‌های آینده از آن کسب تجربه می‌کند.

وی تقویت اعتماد به نفس و خودباوری را از برکات مهم دفاع مقدس عنوان کرد و اظهار داشت: هشت سال دفاع مقدس سبب تثبیت نظام اسلامی شد و این امنیت و پیشرفت فعلی کشورمان حاصل خون شهدا و جانفشانی رزمندگان در دوران دفاع مقدس است.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.