3 خرداد, 1395

تلاش برای شناسایی ظرفیت‌های کارآفرینی جوانان

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه امسال تلاش می‌کنیم همه ظرفیت‌های استان را برای کارآفرینی جوانان به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی شناسایی کنیم گفت: معرفی توانمندی‌های استان در زمینه گردشگری به سایر بخش‌های کشور از جمله برنامه‌های ما در سال جاری است در این جهت سازمان‌های مردم نهاد جوانان اقدامات خوبی می‌توانند انجام ‌دهند.

علیرضا کلانتری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: تلاش می‌کنیم در سال جاری در زمینه گام برداشتن در جهت عملیاتی سازی اقتصاد مقاومتی تهدیدها را تبدیل به فرصت کنیم؛ به عنوان نمونه خیلی از افراد به مرزها به عنوان یک تهدید می‌نگرند در حالی که یک فرصت است.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش وجوانان استان سیستان و بلوچستان افزود: هر سمنی در سال جاری موظف شده طرحی در حوزه کاری خود در زمینه گردشگری ارائه کند، به عنوان مثال یکی از سمن‌های علمی پژوهشی قرار است همایشی ملی در بهمن ماه در حوزه گردشگری برگزار کند و پیش‌بینی می‌شود حدود ۴۰۰ مقاله به این جشنواره ارائه ‌شود.

وی اسطوره‌سازی و الگوسازی در زمینه کارآفرینی را یکی دیگر از برنامه‌ها برای توسعه کارآفرینی ذکر و اظهارکرد: برخی افراد موفق استان بنا به دلایلی از سیستان و بلوچستان مهاجرت کرده‌اند. قصد داریم برای آنان برنامه‌هایی را برگزار کنیم و تا حد امکان آن‌ها را به استان بازگردانیم یا بخشی از سرمایه‌هایشان را در استان برای جوانان مورد استفاده یا از آنان بخواهیم بخشی از تجربه‌های خود را به عنوان کارآفرین موفق در اختیار ما قرار دهند.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش وجوانان استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه بیشتر فعالیت‌های ما در حوزه کارآفرینی ۶ ماهه دوم به نتیجه می‌رسد،گفت: ما با صندوق کارآفرینی امید نشست‌های خوبی داشته‌ایم. قرار است این صندوق در زمینه اعطای وام در حوزه کارآفرینی به جوانان فعالیت کند. بر اساس لیست ارائه شده از سوی این صندوق به ۱۴ نفر وام داده‌اند و جوانان با دریافت این وام‌ها در زمینه کارآفرینی به موفقیت‌هایی دست یافته‌اند. به عنوان نمونه یکی از جوانان در حوزه سفال کارآفرینی می‌کند و علاوه بر استان سیستان و بلوچستان در یزد و اصفهان و تهران هم نمایندگی دارد.

کلانتری در پایان اظهارکرد:‌ با بسیج سازندگی در سپاه نشست‌های خوبی داشتیم و قرار است از اعتبار ۲۳ میلیارد تومانی خود بخشی را برای حمایت از طرح‌های کارآفرینی سمن‌ها اختصاص دهند. کارآفرینی در زمینه دام و طیور نیز باعث تحول اقتصاد محلی شده و کمک به ماندگاری مردم در استان شده است.

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.