1 خرداد, 1395

توجه به اقتصاد مقاومتی وخطوط قرمز راه نجات کشور است

امام جمعه کیش راه نجات کشور را توجه به اقتصاد مقاومتی وعبور نکردن از خطوط قرمز دانست و گفت: همه دولت ها و دولتمردان باید به این دو امرمهم توجه داشته باشند .

حجت الاسلام حسن علیدادی در خطبه های نماز جمعه این هفته کیش با تاکید بر رعایت تقوای الهی در تمامی امور زندگی به فتح خرمشهر و پیروزی هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و اظهار داشت : عراق در قدرتمندترین حالت نظامی ناجوانمردانه جمهوری اسلامی ایران را که در بدترین شرایط نظامی در آن دوران بود مورد حمله قرار داد.
وی افزود:قدرت های بین المللی با حمایت های مالی و تجهیزاتی خود ازعراق با عده و عده به ایران با دست های خالی و در شرایطی که هنوز سپاه نیز شکل نگرفته بود حمله کردند .
حجت الاسلام علیدادی اظهار داشت : مقاومت، ایثار، گذشت و فداکاری مردم ، رهبری و فرماندهی هوشمند انه ،همه ضعف های نظامی را پر کرد تا جایی که دشمن تا پایان دفاع مقدس در موضع انفعال قرار گرفت و تنها مراقب بود تا شهرهای خود را از دست ندهد.
امام جمعه کیش با تبریک سالروز فتح خرمشهر اظهار داشت: ایران در آن دوران با فتح خرمشهر برتری را بصورت رسمی در جنگ بدست آورد و یکی از شیرین ترین حادثه های تاریخ اسلامی را رقم زد.
وی به محاصره اقتصادی ایران توسط آمریکائیان در سال ۵۹ اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی بعد از محاصره اقتصادی در تحریم اقتصادی قرار گرفت.
خطیب جمعه کیش راه نجات کشور را توجه به اقتصاد مقاومتی و عبور نکردن از خطوط قرمز عنوان کرد افزود: همه دولتها و دولتمردان باید به این دو امر توجه داشته باشند .
حجت الاسلام حسن علیدادی یکی دیگر از مولفه های اقتصاد مقاومتی را جلوگیری از ریخت و پاشهای بی رویه عنوان کرد و گفت: دستگاه های دولتی کاملا مراقب باشند تا در هزینه های خود ریخت و پاش نداشته باشند.
وی یکی دیگر از محورهای اصلی در اقتصاد مقاومتی را مقابله با امتیازات ویژه و ویژه خواری ها بیان کرد و افزود: باید جلوی رانت خواری ها گرفته شود .
امام جمعه کیش اولویت بندی و برنامه در بحث اقتصاد مقاومتی را از دیگر محورهای اصلی در اقتصاد مقاومتی عنوان کرد.
وی به روز میلاد باسعادت منجی عالم بشریت مهدی موعود(عج) و روز جهانی مستضعفان اشاره کرد و گفت: اگر بخواهیم از منتطران واقعی آن حضرت باشیم باید در محورهای خاص ایثارگری و از خودگذشتگی قرار بگیریم.
وی از دیگر ویژگی های مهم منتظران واقعی ،عالم بودن در زمان خود، اگاهی ، بیداری ، هوشیار و تحلیل مسائل روز دانست .
امام جمعه کیش یکی دیگر از بحث های مهم را بیداری اسلامی در جهان عنوان کرد و افزود: مردم باید آگاه و آماده باشند و این امادگی ها به سادگی بوجود نمی آید.
امام جمعه کیش در بخشی دیگر از خطبه های نماز جمعه کیش به روز سربازان گمنام حضرت ولی عصر(عج) اشاره کرد و گفت: سربازان گمنام نامی زیبا است برای کسانی که دلیر مردانه در صحنه های سخت و دشوار و بدون ادعا ،مخلصانه فعالیت می کنند .
حجت الاسلام علیدادی افزود: اینکه کشور در آسایش و امنیت است بخش قابل توجهی را مرهون زحمات این سربازان گمنام است که در محدوده کاری خود سردارانی توانمند و مخلص هستند .
وی گفت : صدها خطرو توطئه بوسیله سربازان گمنام و دیگر بخشهای امنیتی کشور خنثی می شود.
امام جمعه کیش شهادت سردار رشید اسلام بدرالدین یکی از فرماندهان ارشد حزب الله لبنان در دفاع از حرم را به پیشگاه حضرت ولی عصر (عج ) تسلیت گفت.
ن

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.