30 اردیبهشت, 1395

اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بهترین مسیر برای برطرف کردن مشکلات اقتصادی کشور است

تولیت آستان قدس رضوی گفت: با توجه به محرومیت‌هایی که در این منطقه وجود دارد اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی بهترین مسیر برای حل مشکلات اقتصادی است.

  حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم رئیسی در دیدار با نخبگان استان خراسان جنوبی اظهار داشت: با توجه به محرومیت‌هایی که در این منطقه وجود دارد اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی بهترین مسیر برای حل مشکلات اقتصادی است.

وی بر استفاده مناسب از نظرات و پیشنهادات نخبگان برای برون‌رفت از مشکلات اقتصادی استان تاکید کرد و افزود: به طور یقین نظرات و طرح‌هایی که از سوی نخبگان ارائه می‌شود می‌تواند گره‌گشای بسیاری از مشکلات اقتصادی باشد.

تولیت عظمای آستان قدس رضوی معیشت مردم خصوصاً در مناطق محروم هم‌چون خراسان جنوبی را مورد تاکید ویژه قرار داد و بیان کرد: با وجود خدمات و اقداماتی که از سوی دولت‌های مختلف در این منطقه انجام شده هنوز مشکلاتی خصوصاً در بخش معیشت مردم وجود دارد که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

وی حمایت از توسعه سرمایه گذاری در این استان را از دیگر راه‌های حل مشکلات اقتصادی دانست و تصریح کرد: خراسان جنوبی در حوزه معدن و نیز صنایع دستی روستایی دارای ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بسیار مناسبی است که در صورت توجه و سرمایه‌گذاری می‌تواند علاوه بر خلق ثروت در جهت رفع معضل بیکاری نیز نقش آفرین باشد.

استاندار خراسان جنوبی نیز به ظرفیت‌های علمی و دانشگاهی خراسان جنوبی اشاره کرد و افزود: باید از ظرفیت‌های علمی که در این استان وجود دارد بهتر و بیشتر استفاده کرد.

خدمتگزار به موضوع انرژی‌های نو و ظرفیت‌های استان در این بخش اشاره کرد و افزود: نخبگان و صاحب نظران می‌توانند نظرات، پیشنهادات و طرح‌های خود را در زمینه بهره برداری هر چه بهتر از این ظرفیت‌های خدادادی ارائه کنند.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی جزو دانشگاهی ترین استان‌های کشور است گفت: وجود نخبگان علمی، جوانان دانشگاهی و نیز ظرفیت‌های خدادادی که در این زمینه در استان وجود دارد زمینه‌های مناسبی به شمار می روند.

استاندار خراسان جنوبی به ضعیف بودن برخی زیرساخت‌ها در این زمینه در استان اشاره کرد و افزود: می توان در سایه توجه مسئولین کشوری به این استان و همچنین استفاده از ظرفیت‌های آستان قدس رضوی از توانمندی‌های نیروی انسانی و علمی که در این استان وجود دارد بیش از پیش بهره گرفت.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.