30 اردیبهشت, 1395

سهم ۲ درصدی ایران در تولیدات علمی

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به سهم ۲ درصدی ایران در تولیدات علمی گفت:ایران در تولیدات علمی جز ۲۰ کشور برتر دنیاست.

حمید اکبری پیش از ظهر امروز در چهاردهمین آئین نکوداشت دانش‌آموختگان غیرایرانی کشور در همدان با بررسی وضعیت علمی کشور در دنیا اظهار داشت: ایران در انتشارات تولیدات علمی رتبه هفدهم و در ارجاعات مقالات علمی رتبه ۲۴ دنیا را دارد.

وی با بیان اینکه ایران از نظر رشد علمی در بین کشورهای دنیا رتبه ۱۰ تا ۲۰ را دارد، افزود: در گذشته سهم ایران در تولیدات علمی دنیا ۷ صدم درصد بود که در سال ۲۰۱۳ به ۱٫۵۳ درصد رسید و اکنون نزدیک به ۲ درصد رسیده است.

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه چاپ مقالات ISI در کشور رشد قابل توجهی داشته است، بیان کرد: میزان همکاری‌های علمی با کشورهای مختلف دنیا گسترش یافته است.

وی با اشاره به تحصیل ۵ میلیون نفر دانشجو در رشته‌های مختلف دانشگاهی کشور عنوان کرد: ۵۰ دانشگاه علوم پزشکی در سطح کشور وجود دارد که ۱۹۰ هزار دانشجو در این دانشگاه‌ها تحصیل می‌کنند.

وی با بیان اینکه تجهیزات و نیروی انسانی متخصص قابل توجهی در فلید آموزشی کشور وجود دارد، گفت: ایران آمادگی پذیرش و ادامه تحصیل دانش‌آموختگان غیرایرانی در مقاطع تخصصی و فوق تخصصی را دارد.

اکبری با بیان اینکه اعضای هیئت علمی به عنوان یکی از اصول اصلی برای توسعه آموزش نقش مؤثر دارند، اظهار داشت: به ازای هر ۱۱ دانشجو، یک عضو هیئت علمی و استاد در کشور وجود دارد که با نرم استاندارد جهانی همتراز است‌.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.