30 اردیبهشت, 1395

اقتصاد مقاومتی در شعار محقق نمی شود/ نباید تولید داخلی ضربه بخورد

امام جمعه ورامین با اشاره به این نکته که اقتصاد مقاومتی در شعار تحقق پیدا نمی کند، گفت: نباید اجازه داد که با واردات بی رویه، تولید داخلی ضربه بخورد.

آیت الله سید مرتضی محمودی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی بر روی موضوع اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی تنها راه حل نجات کشور از مشکلات اقتصادی کنونی است.

امام جمعه ورامین افزود: سال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به نام سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شده است و این امر جایگاه و اهمیت موضوع اقتصاد مقاومتی را به همه مسئولان و مردم یادآور می شود.

وی با اشاره به این نکته نباید اقتصاد مقاومتی در حد بخشنامه و شعار باقی بماند، ادامه داد: امسال باید همه ظرفیت ها برای تحقق اقتصاد مقاومتی مورد استفاده قرار بگیرد و نباید این موضوع مهم و اساسی، در حد بخشنامه و شعار باقی بماند.

محمودی تأکید کرد: متأسفانه امروز شاهد هستیم که بسیاری از کارخانجات و واحدهای تولیدی با مشکلات عدیده اقتصادی روبرو هستند که این امر موجب بیکاری کارگران و ایجاد مشکلات اجتماعی و فرهنگی شده است.

وی با تأکید بر رسالت مسئولان کشور برای حمایت از تولید داخلی و تحقق اقتصاد مقاومتی بیان داشت: مسئولان کشور باید با برنامه ریزی درست، از تولید داخلی حمایت کرده و زمینه استفاده حداکثری از توانمندی کشور در عرصه های صنعتی و اقتصادی را فراهم آورند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین با اشاره به این نکته که نباید واردات کالاهای مختلف، به تولید داخلی ضربه بزند، گفت: همه برنامه ریزی مسئولان باید به گونه ای باشد که تولید داخلی تقویت شود، نه اینکه با واردات بی رویه به توانمندی داخلی ضربه وارد گردد.

وی در ادامه نقش مردم را در حمایت از تولید داخلی بسیار مهم و اثربخش برشمرد و متذکر شد: مردم کشور نیز باید به این نکته توجه کنند که حمایت از تولید داخلی باید در دستور کار آحاد جامعه قرار بگیرد.

محمودی متذکر شد: خرید کالا و اجناس ایرانی می تواند زمینه ساز رونق فعالیت های اقتصادی در کشور و ادامه یافتن حیات واحدهای تولیدی شود و باید مردم به این نکته توجه کنند.

منبع : مهر

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.