29 اردیبهشت, 1395
نماینده مجلس:

اقتصاد مقاومتی باید به گفتمانی ملی تبدیل شود

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل، گفت: اقتصاد مقاومتی را باید تبدیل به گفتمان کرد.

محمد جواد کولیوند روز چهارشنبه در نشست شورای اداری کرج، افزود: این موضوع مهم باید بیش از پیش در اماکن عمومی مطرح شود تا به گفتمانی مردمی تبدیل شود چراکه در غیراین صورت با مشکل مواجه خواهیم شد.
وی ادامه داد: امروز باید به ظرفیت ها و پتانسیل ها در بخش اقتصاد مقاومتی توجه کرد چراکه دو موضوع و موقعیت ویژه را در کرج از جمله صنعت و کشاورزی شاهد هستیم.
نماینده کرج گفت: به این دوقطب مهم گردشگری را نیز باید افزود و با فعالیت های بیشتر ستاد تسهیل و رفع موانع تولیدی گام های بیشتری را دراین زمینه برداشت .
وی خاطرنشان کرد: کمبود سرانه های ورزشی در استان البرز با وجود ۴۳ هیات ورزشی ، بودجه کم از دیگر مشکلات استان نوپای البرز است که بودجه ورزشی آن را به ۲٫۵ برابر افزایش دادیم .
کولیوند آموزش و پرورش کرج را دارای فقر فیزیکی خواند که نیازمند تلاش های بیشتر برای تامین رفاه دانش آموزان و توسعه فضای آموزشی است .
نماینده مردم کرج گفت: بسیاری از مدارس این کلانشهر بیش از ۴۰ سال قدمت دارد و باید از ظرفیت خیرین برای ساخت مدارس و نوسازی آنها بهره بیشتری برد .
وی تامین بخش قابل توجهی از حق آبه کرج از سد امیر کبیرو سد طالقان ، توسعه امکانات بهداشتی و درمانی را از دیگر اقدامات موثر ازسوی نمایندگان مردم این شهر در کلانشهر کرج خواند که درسال جاری نیز با هدف تامین رفاه و خدمات بیشتر برای مردم ادامه می یابد .
اما نماینده مردم کرج بصورت پیگیری ترافیک را یکی از برنامه های جدی نمایندگان عنوان کرد و ادامه داد: این موضوع مهم با توجه به قرار گرفتن استان البرز در مسیر بسیاری از استان های کشور طی جلساتی با شخص رئیس جمهوری به طور جد دنبال شده است .
کولیوند افزود: توسعه خطوط ریلی تهران – هشتگرد ، ادامه همت به جاده چالوس از جمله اقدامات موثر دراین زمینه بوده است .
وی یادآورشد: خط شمالی آزادراه کرج – قزوین که همواره با مشکلات ترافیکی مواجه است در پنج نقطه تجهیز کارگاه شده و درسال جاری با بهره برداری قطعه اول تهران – شمال تلاش می شود تا از معضلات آن کاسته شود .
نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی نیز همچنین از سرمایه گذاری بخش خارجی برای خط جنوبی آزاد راه کرج – قزوین از انیستیتو پاستور تا چهار باغ خبرداد .

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.