14 آبان, 1394
روزنامه آلمانی دی‌ولت گزارش داد

جنگ نفتی آمریکا علیه ایران آغاز شد

روزنامه آلمانی دی ولت نوشت: دولت آمریکا تصمیم گرفت مقادیری از ذخایر راهبردی طلای سیاه آمریکا را بفروشد، این تصمیم به ظاهر بنا بر ضرورت تثبیت بودجه گرفته شد اما هدف از آن به راه انداختن جنگی در بازار مواد اولیه علیه ایران و روسیه است.

تصمیم آمریکا به فروش ذخایر راهبردی نفت خام خود قاطعیت آمریکا را برای پایین نگه داشتن قیمت نفت به منظور تضعیف رقبای اصلی خود از جمله روسیه ، عربستان سعودی و ایران می رساند.

مکی کند.قیمت نفت در سال ۲۰۱۵ تقریبا به نصف کاهش پیدا کرد. قیمت نفت که سال گذشته حدود ۱۰۰ دلار در هر بشکه بود، اکنون حتی به ۵۰ دلار در هر بشکه نیز نمی رسد. بنابراین مصرف‌کنندگان از قیمت‌های پایین سوخت بهره می برند در حالی که این شرایط به ضرر کشور است.

دی ولت این پرسش را مطرح می کند که چرا واشنگتن طرح‌های فروش ذخایر راهبردی نفت خام خود را درست زمانی اعلام کرد که قیمت‌ها تا این حد پایین است؟ و جواب می دهد احتمالا به این علت که تنها مسئله پول مطرح نیست  تصمیمی سیاسی در کار است.

تصمیم به فروش نفت راهبردی با هدف تضعیف کشورهایی که نفت خام یکی از راه‌های تأمین بودجه آنها گرفته شده است و به این طریق فشاری مصنوعی بر آنها وارد می شود.

این روزنامه آلمانی نتیجه می گیرد که آمریکا با این روش، چالشی برای روسیه، عربستان سعودی و ایران به وجود می‌آورد و جنگی جهانی را در بازار مواد اولیه به راه می اندازد.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.