27 اردیبهشت, 1395

سازمان میراث فرهنگی بیشترین ظرفیت را در تحقق اقتصاد مقاومتی دارد

معاون امور حقوقی مجلس و استان‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: سازمان میراث فرهنگی با یک میلیون اثر تاریخی دارای بیشتری ظرفیت در تحقق اقتصاد مقاومتی است.

اسدالله درویش‌امیری پیش از ظهر امروز در مراسم معارفه مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه اظهار داشت: میراث فرهنگی در بحث اقتصادی مقاومتی با ظرفیت‌های بسیاری که دارد می‌تواند گره اقتصاد و بیکاری جوانان را باز کند.

وی با اشاره به رتبه نخست ایران در ثبت مساجد میان کشورهای اسلامی گفت: ۱۵۰ مسجد تاریخی در کشور ثبت ملی و در برخی موارد جهانی شده و از سوی دیگر کلیسای ارامنه ایران نیز ثبت جهانی شده است که نشان‌‌دهنده زندگی مسجد و کلیسا در کنار یکدیگر است.

وی با بیان اینکه فرهنگ حلقه اتصال میراث، گردشگری و صنایع دستی است افزود: ایرانیان با همزیستی اقوام مختلف یک تمدن را ایجاد کردند و در سایه این تمدن فرهنگی و وجود اشتراکاتی از گذشته هم‌چون یکتاپرستی و امروز همچون عشق به اهل بیت(ع) تاریخ‌ساز بوده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه با وجود خرده فرهنگ‌ها، اقوام ایرانی همواره در کنار یکدیگر بوده‌اند گفت: ایران محور گردشگری فرهنگی در جهان است که با بهره‌گیری از این ظرفیت و معرفی ظرفیت‌های فرهنگی و تاریخی این سرزمین به جهانیان با جذب گردشگران به درآمدزایی خواهیم رسید.

درویش امیری زندگی عشایری و کویر ایران را از جمله جاذبه‌های گردشگری دانست و افزود: از بیش از ۶ میلیارد دلار درآمد صنعت گردشگری در سال گذشته میلادی کمتر از ۰٫۵ درصد آن به ایران اختصاص دارد که برنامه‌ریزی در جهت افزایش سهم ایران نیازمند همگرایی در تمامی بخش‌ها است.

معاون سازمان میراث فرهنگی با اشاره به چالش‌های انتخاب مدیرکل جدید میراث فرهنگی استان کرمانشاه گفت: در میان ۳۱ استان کشور بیشترین چالش در جابه‌جایی مدیران در کرمانشاه بود که از طریق شبکه‌های اجتماعی مطالبی بسیار له یا علیه مدیرکل جدید به بنده رسید.

وی با بیان اینکه انتصاب مدیرکل جدید میراث فرهنگی کرمانشاه براساس نظر استاندار و تشخیص بنده انجام شد افزود: قلم‌هایی که نگران این انتصاب بودند برای معضل بیکاری قلم فرسایی کنند و اجازه دهند میراث فرهنگی نگران مباحثی همچون عبور منوریل از طاقبستان باشد.

معاون استان‌های سازمان میراث فرهنگی با اشاره به نقش اثرگذار کرمانشاه در دوران دفاع مقدس گفت: کرمانشاهیان در دوران دفاع مقدس برای دفاع از این سرزمین ایثار کردند و امروز نیز شهدای مدافع حرم برای دفاع از ارزش‌های دینی در مقابل سرسپردگان استکبار ایستادگی و ایثار می‌کنند.

در این مراسم جلیل بالایی به‌ عنوان مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه منصوب شد

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.