27 اردیبهشت, 1395

ما پای اقتصاد مقاومتی ایستاده ایم، مسئولان سنگ اندازی می کنند

ما یک یاعلی گفتیم و پای تولید و اقتصاد مقاومتی ایستاده ایم اما مسوولان دامپزشکی سعی بر تعطیلی این مکان دارند؛ در حالی که اگر مجوز و پروانه لازم را به ما بدهند، ما با قوت به پرورش بلدرچین و کبک و فرآیند تولید خود ادامه خواهیم داد.

عزت الله عرفانی کارشناس دامپروری رشته علوم دامی می باشد که پس از تجربه یک دوره مرغداری، با مشکلاتی مواجه شده و هم اکنون با تسهیلات ارائه شده از طرف سپاه ناحیه برخوار به پرورش کبک و بلدرچین می پردازد.

چه شد که پرورش بلدرچین و کبک را برگزیدید؟
ما در ابتدا یک مرغداری داتشیم و به علت اینکه برای ما صرفه اقتصادی نداشت و چندین سال تعطیل بود با همکاری بسیج و سپاه ناحیه برخوار تصمیم بر اجرای طرح اقتصاد مقاومتی گرفته و  برای دریافت وام به بانک معرفی شدیم و شروع به کار کردیم و سپس با تغییراتی که در مرغداری دادیم، طرح پرورش بلدرچین و کبک را آغاز کردیم و در حال حاضر در این زمینه علی رغم مشکلات خاصی که وجود دارد، فعال می باشیم.
سرمایه اولیه شما برای راه اندازی این مرغداری چقدر بود؟ چطور با طرح های اقتصاد مقاومتی بسیج آشنا شدید؟

وامی که در اختیار ما قرار دادند بیست میلیون تومان بود که مبلغ پنجاه میلیون هم خودمان سرمایه گذاری کردیم.
با جلساتی که در فرمانداری داشتیم و اطلاعرسانی هایی که توسط نیروهای بسیج و سپاه به ما شد، ما با این طرح ها آشنا شده و با توجه به همکاری ناحیه مقاومت بسیج سپاه برخوار در زمینه آموزش های لازم در این زمینه و اعطای وام، این کار را آغاز کردیم.
برای احداث یک سالن پرورش بلدچین چه میزان سرمایه نیاز است؟
بدون احتساب سالن، تقریبا به اعتباری در حدود هفتاد میلیون تومان نیاز است ولی می توان با ۱۰ میلیون تومان هم کار را شروع کرد.
شما در این مکان چه تولیدات و فرآورده هایی را دارید؟
پرورش بلدرچین گوشتی که در هر دوره ای بیست هزار تولید می شود، تخم بلدرچین که هم اکنون ۲۵۰۰ مولد و ۱۵۰۰ بدون نطفه و فضولات برای مصارف کشاورزی و مزرعه تولیدات ما می باشد.
مشکلات واحد تولیدی شما چیست؟ درخواست شما از مسوولان؟
مشکل اصلی ما در زمینه توزیع و به خصوص توزیع بسته های تخم بلدرچین است. ما بسته های تخم بلدرچین را با برچسب کد و شماره پروانه بهداشتی که از پروانه مرغداری داشتیم بسته بندی می کردیم که مدتی قبل دامپزشکی به دلیل نداشتن مجوز بسته بندی بلدرچین دستور به تعطیلی این مکان داده است.
ما در جواب دامپزشکی اعلام کردیم که ما قبلا پروانه و مجوز پرورش مرغ گوشتی را اخذ کرده ایم و هم اکنون به پرورش بلدرچین پرداخته ایم و تغییر کاربری داده ایم و از دامپزشکی درخواست داریم که با ما همکاری کنند و مجوز لازم را در خصوص بسته بندی تخم بلدرچین به ما بدهند.
در این واحد تولیدی برای چند نفر اشتغالزایی شده است؟
چهار نفر به طور مستقیم و یک نفر به عنوان کارگر و نگهبان به کارگیری شده اند، دو فرد دیگر به نام های مهدی عرفانی و رضا داورپناه نیز در کنار تحصیل در این واحد تولیدی فعالیت می کنند.
در پایان از سپاه ناحیه برخوار و بسیج سازندگی به خاطر همکاری و مساعدت بسیار خوب در زمینه تولید، پرورش بلدرچین و راه اندازی دوباره این مرغداری پس از سال ها، کمال تشکر و قدردانی را دارم.

نکته ای که بیان آن خالی از لطف نیست؛

ما یک یاعلی گفتیم و پای تولید و اقتصاد مقاومتی ایستاده ایم اما مسوولان دامپزشکی سعی بر تعطیلی این مکان دارند؛ در حالی که اگر مجوز و پروانه لازم را به ما بدهند، ما با قوت به پرورش بلدرچین و کبک و فرآیند تولید خود ادامه خواهیم داد.

منبع : خبرگزاری بسیج

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.