26 اردیبهشت, 1395

اقتصاد مقاومتی خودباوری را در مردم تقویت می‌کند

استاندار لرستان با بیان این‌که اقتصاد مقاومتی یک واژه کاملاً علمی و اثبات شده است، گفت: در اقتصاد مقاومتی باید مردم روی کار بیایند زیرا اقتصاد مقاومتی خودباوری مردم را تقویت می‌کند.

هوشنگ بازوند، استاندار لرستان در ستاد بزرگداشت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) که یک‌شنبه،۲۶اردیبهشت‌ماه در استانداری لرستان برگزار شد، با تاکید بر این‌که تمام دستگاه‌های اجرایی باید در بهتر برگزار شدن مراسم سالگرد ارتحال امام(ره) تلاش کنند، گفت: مراسم بزرگداشت رحلت امام خمینی(ره) یک رویداد بی‌نظیر در دنیاست و این حرکت به‌معنای قدردانی از دستاوردهای انقلاب و بها دادن به ارزش‌های نظام اسلامی است.
وی افزود: معاون سیاسی ـ امنیتی استانداری لرستان از طرف استانداری مسائل مربوط به این موضوع را پیگیری خواهد کرد و فرمانداران شهرستانی باید ستاد شهرستانی بزرگداشت رحلت امام خمینی(ره) را تشکیل دهند.
استاندار لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نام‌گذاری شعار سال به «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل»، اضافه کرد: اقتصاد مقاومتی یک واژه کاملاً علمی و اثبات شده است بدین معنا که اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصاد پایدار و اقتصادی که در مقابل اقتصادهای خارجی آسیب نبیند.
بازوند ادامه داد: از نیمه دوم سال ۹۲ کارهای کارشناسی بر روی اقتصاد مقاومتی انجام شد و بعد از سیر کامل کارشناسی، مقام معظم رهبری در قالب ۲۴ بند رویکردهای آن‌را بیان فرمودند.
وی با بیان این‌که استان لرستان یکی از استان‌های الگو در اقتصاد مقاومتی مطرح شده است، خاطرنشان کرد: تمام مسئولان استان باید از این فرصت استفاده کنند .کمااینکه در اقتصاد مقاومتی باید مردم روی کار بیایند زیرا اقتصاد مقاومتی خودباوری مردم را تقویت می‌کند.
بازوند ادامه داد: اگر ما به‌دنبال کاهش آسیب‌های اجتماعی هستیم باید نرخ بیکاری در استان را کاهش دهیم لذا در این زمینه باید بخش خصوصی را برای سرمایه‌گذاری تقویت کرد.

منبع : ایکنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.