25 اردیبهشت, 1395

یکی از مهمترین مولفه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی توجه به نظام آموزشی است

تجربه‌ها و مهارت‌ها در اقتصاد مقاومتی وقتی اهمیت دارد که دانش بنیان و علمی باشد.

دکتر سید مازیار میر، کارشناس اقتصادی عنوان کرد: پیرو رهنمودهای مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی با توجه به اینکه کشور دارای بیش از چهار میلیون دانشجو است ، اگر مسئولان و جوانان فعالیت علمی خود در مراکز علمی را به نحو احسن انجام دهند، شاهد شتاب رشد علمی کشور خواهیم بود، بر این اساس ارزیابی عملکرد نظام آموزشی مهمترین مولفه برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

وی گفت : جمهوری اسلامی ایران به دلیل برخورداری از منابع انسانی گسترده و کارآمد و ظرفیت‌های علمی بالا، مستعد انتقال از یک اقتصاد منبع بنیان به یک اقتصاد دانش بنیان است. این در حالیست که تحقق هدف دستیابی به جایگاه اول علمی و فناوری در سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ در سطح منطقه با تأکید بر جنبش نرم‌افزاری و تولید علم نیازمند توجه به آموزش و رویکرد دانش بنیان در برنامه ریزی کشور است.

میر خاطرنشان کرد: اقتصاد دانش بنیان نیازمند سهم بالایی از فکر و اندیشه انسانی است و لازمه آموزش و تربیت نیروی انسانی توانمند و با مهارت، وجود نظام آموزشی مؤثر وکارآمدی است که در تمامی سطوح تحصیلی و سنی همواره دانش نیروی انسانی را ارتقا دهد. بنابراین گسترش کمّی و کیفی ساختار آموزشی کشور و اجرای سند تحول نظام آموزش و پرورش و ترویج روحیه پژوهش و نوآوری در تمام عرصه‌های نظام آموزشی در راستای تحقق راهبرد اقتصاد دانش بنیان نیازمند اهتمام جدی است.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.