25 اردیبهشت, 1395

تحقق اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی با کشت محصولات گلخانه ای

محسن کهرازهی افزود: فلفل دلمه ای از جمله محصولات گلخانه ای است که در شهرستان میرجاوه کشت شده که ۴ هکتار از سطح زیر کشت محصولات گلخانه ای را به خود اختصاص داده است و ماهیانه به طور متوسط ۱۶۰ تن فلفل در این شهرستان برداشت می شود .

رییس اداره جهاد کشاورزی شهرستان میرجاوه در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد:  سطح زیر کشت محصولات گلخانه ای شهرستان میرجاوه بالغ بر ۱۸ هکتار و عمده ترین محصولات گلخانه ای در این شهرستان شامل گوجه فرنگی، خیار، فلفل و توت فرنگی است.

محسن کهرازهی افزود: فلفل دلمه ای از جمله محصولات گلخانه ای است که در شهرستان میرجاوه کشت شده که  ۴ هکتار از سطح زیر کشت محصولات گلخانه ای را به خود اختصاص داده است  و ماهیانه  به طور متوسط ۱۶۰ تن فلفل در این شهرستان برداشت می شود .

وی خاطر نشان کرد :محصولات تولیدی  در شهرستان میرجاوه عمداً در مرکز استان به فروش می رسد و همچنین به دلیل همجوار بودن با کشور پاکستان  به این کشور صادر می شود.

محمود خسروی کارشناس کشاورزی مدت سه سال است که در مجتمع گلخانه ای فارغ التحصیلان کشاورزی مشغول به فعالیت است، وی  در گلخانه ای به مساحت ۳۲۴۰ متر به طور متوسط در یک ماه ۴ تن  فلفل دلمه و ۳۰ الی ۳۲ تن محصول خیار در یک دوره برداشت می کند.

خسروی در این باره می گوید: این گلخانه را با هزینه ۲۰۰ میلیون تومان راه اندازی کردم و توانسته ام برای  ۶ نفر به طور مستمردر طول سال ایجاد شغل نمایم.

وی خواستار حمایت هرچه بیشتر مسئولین استانی و شهرستانی در بخش کشاورزی شد و افزود: به دلیل پایین بودن تقاضا و  جمعیت شهرستان میرجاوه ، محصولات  را با صرف هزینه به مرکز استان  برده و به بازار مصرف ارائه می کنم، کاشت محصولات گلخانه‌ای  گامی موثر جهت تحقق شعار اقتصاد مقاومتی است و این مه نیاز به حمایت بیشتر کسئولین مربوطه دارد.

گفتنی است، فلفل دلمه ای، گیاهی است با رنگ های متفاوت از جمله سبز، قرمز و زرد، این گیاه که بومی کشور آمریکاست، علاوه بر طعم خوبی که دارد از خواص زیادی مانند کاهش تری گلیسرید، افزایش سوخت و ساز بدن ،تسکین درد، درمان بیماری های قلبی، التهاب مفصل و استخوان و آب مروارید برخو.ردار است و از پوست در مقابل پیری زودهنگام محافظت کرده و برای شادابی و نرمی پوست مفید است.

منبع : دانا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.