23 اردیبهشت, 1395
نماینده ولی فقیه در خوزستان:

زکات راه اقتصاد مقاومتی را هموارتر می کند

نماینده ولی فقیه در خوزستان، توجه هرچه بیشتر به بحث زکات را عاملی در راستای اجرایی شدن اهداف اقتصاد مقاومتی خواند و گفت:زکات، فریضه الهی بوده و اگر به آن توجه نشود در زمینه اقتصاد مقاومتی نیزنمی توانیم گام موثر برداریم.

آیت الله سید محمد علی موسوی جزایری چهارشنبه شب در همایش تبلیغی فرهنگی زکات با عنوان زکات و اقتصاد مقاومتی که باحضور جمعی از روحانیون ، ائمه جمعه و مبلغان استان خوزستان برگزار شد اظهار کرد: مدیران استان به خصوص در کمیته امداد امام (ره) و سازمان جهاد کشاورزی در زمینه زکات تاکنون عملکرد قابل قبولی داشته و امید است که در ادامه روحانیون مبلغ نیز بتوانند در سطح استان و در سطح روستاها در این زمینه فعالیت بیشتری داشته باشند.
وی افزود: در سال های گذشته در زمینه زکات روستاها آشنایی کاملی با این فریضه الهی نداشته و اندک افرادی در این خصوص اقدام می کردند اما به برکت فعالیت خوب روحانیون این ضعف برطرف شده و روند خوبی را مشاهده می کنیم.
نماینده ولی فقیه در خوزستان ادامه داد: باتوجه به فعالیت های خوبی که توسط جامعه روحانیت استان در سال های اخیر انجام شده است فاصله هایی که در گذشته در زمینه زکات وجود داشت رفته رفته کمتر شده و امید است که همچنان در خصوص دریافت زکات بتوانیم ارتقای خوبی در کشور داشته باشیم.
وی بیان کرد: خداوند در قران کریم به همان اندازه که بر واجبات نماز تاکید کرده است به فریضه زکات نیز توجه داشته و همین امر مسئولیت ما را در زمینه اطلاع رسانی به مردم سنگین تر می کند و نیاز است در این زمینه فعالیت خود را دوچندان کنیم.
همچنین حجت الاسلام رستمی نیا معاونت فرهنگی،پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان در این خصوص گفت: یکی از مصادیق اقدام و عمل به اقتصاد مقاومتی تعامل و هم افزایی دستگاه های اجرایی است که سازمان تبلیغات اسلامی استان و کمیته امداد در امر تبلیغ زکات با مشارکت، این تعامل و هم افزایی را ایجاد کرده اند.
وی افزود: امید است که در سال جاری بتوانیم با همکاری با دستگاه های ذی ربط توجه بیشتری به بحث زکات داشته و بتوانیم در این زمینه جایگاه خود را در سطح کشور ارتقا دهیم.
همایش تبلیغی فرهنگی زکات با عنوان زکات و اقتصاد مقاومتی باحضورآیت الله سید محمد علی موسوی جزایری، آیت الله محسن حیدری، خبازخوب مدیرکل کمیته امداد و چنگلوایی مدیرکل جهاد کشاورزی استان و جمعی از روحانیون ، ائمه جمعه و مبلغان استان خوزستان در سرسرای بهشت هویزه اهواز برگزار شد.

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.