23 اردیبهشت, 1395

تئاتر نقش موثری درفرهنگ سازی گفتمان اقتصاد مقاومتی دارد

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:وقتی حافظ یک فیلسوف و عارف می فرماید برای رسیدن به کمال باید خاک اهل هنر را بوسید ما نمی خواهیم مسئولان خاک هنرمندان را ببوسند فقط هنرمندان را حمایت کنند و با هنر و هنرمندان مخالفت نکنند.

حسین نوش آبادی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم  جشن اردیبهشت تئاتر استان البرز که صبح چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت فرهنگسرای ولایت فردیس برگزار شد اظهار داشت: ایران، کشوری با تمدن فاخر و پیشینه ای درخشان در زمینه فرهنگ و هنر است و مهمترین مزیت ما در جهان مزیت فرهنگی و هنری است و اگر بتوانیم سیمای روشنی از فرهنگ و هنر در کشور عرضه کنیم می توانیم طلایه دار تمدن بزرگی باشیم که باعث افتخار اسلام شود.

وی ادامه داد:هنر تئاتر؛ هنر پایه برای سینما و تلویزیون است و تئاتر بیانی برای دردها، رنج ها و معضلات جامعه است وابزاری برای گسترش اخلاق و معارف دینی و تبیین هویت و سبک زندگی اسلامی است لذا باید از همه ظرفیت های تئاتر به ویژه در شرایط کنونی استفاده شود.

نوش آبادی گفت: در سال اقتصاد مقاومتی و اقدام وعمل هستیم لذا باید از ظرفیت هنر برای تبیین این فرهنگ و ترویج گفتمان اقتصاد مقاومتی استفاده کرد تئاتر بالخصوص می تواند در گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی بسیار موثر باشد و با بکارگیری روش های جدید نقش خودش را در این گفتمان ایفا کند.

وی ادامه داد:تئاتر زبان ملت هاست و قدمت بیش از ۵۰ سال در کشور ما دارد اما حضور ما در جشنواره تئاتر جهانی ضعیف است و این برای تئاتر کشور ضعف محسوب می شود لذا لازم است پیشکسوتان هنر تئاتر در جشنواره جهانی تئاتر حضور داشته باشند.

نوش آبادی بیان کرد: تئاتر نیازمند تشکیل تشکل های صنفی و همچنین ایجاد تعاونی هایی است که به تئاتر بیشتر بپردازد و لذا هرچه در تئاتر سرمایه گذاری کنیم قابل برداشت است و همانطور که در موسیقی و سینما چرخه ی اقتصاد را فعال کردیم می توانیم در تئاتر هم چرخه ی اقتصاد را فعال کنیم .

وی تاکید کرد: مقام معظم رهبری می فرمایند:” بنده ایمان راسخ و قطعی دارم که در آینده این کشور هنری جوشنده و برتر خواهیم داشت.”لذا وقتی رهبر کشورمان دیگاه روشنی نسبت به هنر دارند نباید با هنر و هنرمند جوری برخورد شود که دلسرد شوند .

نوش آبادی گفت: ما اعتقاد داریم دین و مکتب مان هنرور است اولین نقاش و نگارگر خداوند است لذا اولین جلوه ی هنر در ذات عبودیت است ؛ وقتی اوج زیبایی و هنر در آفرینش است و وقتی قدرت تصویرگری در قرآن به وضوح آمده است دلیلی بر مخالفت با هنرمندان نیست .

وی تاکید کرد: وقتی حافظ یک فیلسوف و عارف می فرماید برای رسیدن به کمال باید خاک اهل هنر را بوسید ما نمی خواهیم مسئولان خاک هنرمندان را ببوسند فقط هنرمندان را حمایت کنند و با هنر و هنرمندان مخالفت نکنند و به نسل جوان و هنرمند امید دهند.

منبع : تیتر

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.