23 اردیبهشت, 1395

رسانه‌ها؛ آثار و برکات پرداخت زکات را برای مردم تشریح کنند

امام‌جمعه ایلام با بیان اینکه یکی از الزامات اقتصاد مقاومتی بی نیازی در بخش کشاورزی است، گفت: کشاورزان و بهره‌برداران این بخش باید در زمینه پرداخت زکات اهتمام جدی داشته باشند.

حجت‌الاسلام و المسلمین «محمدنقی لطفی» در نشست شوراهای زکات استان ایلام که با حضور نماینده ولی‌‎فقیه در وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، اظهار کرد: زکات یکی از فرایض مهم دینی و اسلامی است که در قرآن کریم هر جا سخنی از اقامه نماز به میان آمده بعد از آن به پرداخت زکات تاکید شده است.

وی با بیان اینکه پرداخت زکات بهترین عامل برای فقرزدایی و زمینه ساز ایجاد رفاه در جامعه است، افزود: در دین مقدس اسلام فقط به مسائل اعتقادی توجه نشده بلکه در این دین مبین، همه جنبه‌های زندگی انسان در نظر گرفته شده و راه‌های سعادت و خوشبختی بشر نیز به روشنی بیان شده‌اند.

نمانیده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام اضافه کرد: پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران دو فریضه بزرگ و حیاتی نماز و زکات را احیاء که این دو فریضه سعادت دنیوی و اخروی انسان را به همراه خواهند داشت و خوشبختانه گام‌های بلندی در این زمینه برداشته شده و در حوزه زکات نیز ستادهایی ساماندهی شده است.

حجت‌الاسلام لطفی با اشاره به اینکه اگر همه مردم در این زمینه اهتمام داشته باشند قطعا فقیری در جامعه نخواهیم داشت، خاطرنشان کرد: رسانه‌ها باید در زمینه ترویج و تبلیغ فرهنگ زکات تلاش کنند و آثار و برکات این فریضه را برای مردم تشریح کنند.

وی با تاکید بر اینکه استان ایلام عرصه‌های کشاورزی و دامداری مستعدی دارد، عنوان کرد: ما در استان فاقد زیرساخت صنعتی و صنایع مادر هستیم و تنها چیزی که امید مردم است همین کشاورزی و دامداری است که در حقیقت یکی از الزامات اقتصاد مقاومتی بی نیازی در بخش کشاورزی است.

امام‌جمعه ایلام یادآور شد: از اواخر سال گذشته و اوایل سال جاری شاهد بارش نزولات بی‌سابقه الهی در استان ایلام هستیم که همین موضوع عامل رونق کشاورزی و دامداری در استان شده و بهره‌برداران نیز باید در پرداخت زکات اهتمام جدی داشته باشند.

نماینده ولی‌فقیه در استان با بیان اینکه همه مسئولان باید نسبت به احیای فریضه زکات تلاش کنند، گفت: تا نقطه مطلوب در این زمینه فاصله داریم که این مهم تلاش عموم را می‌طلبد.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.