22 اردیبهشت, 1395

تکیه بر توانمندی داخلی مهمترین راهکار تحقق اقتصاد مقاومتی است

معاون آماد، پشتیبانی و تحقیقات صنعتی معاونت ارکان و امور مشترک ستاد کل نیروهای مسلح گفت: تکیه بر توانمندی داخل و ایجاد زیرساختهای لازم ازمهمترین راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

سردار علی عبداللهی در بازدید از مرکز آموزش و کارآفرینی عرصه اقتصاد مقاومتی بسیج در کرمانشاه، که امروز چهارشنبه انجام شد، با اشاره به اقدامات مطلوب بسیج سازندگی در عرصه فعالیت‌های اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: اعطای تسهیلات اشتغالزایی به کارآفرینان با توجه به پتانسیل‌های مناطق مختلف کشور در دستور کار اقدام بسیج سازندگی قرار دارد.

وی رفع معضل بیکاری و اشتغالزایی را از اهداف بسیج سازندگی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: استان کرمانشاه دارای ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های مطلوبی در زمینه‌های کشاورزی است و ورود در این زمینه با حمایت از فارغ‌التحصیلان از سوی بسیج سازندگی در حال انجام است.

سردار عبداللهی با ادامه توضیحات افزود: اعطای تسهیلات بدون سود به کارآفرینان از سوی بسیج سازندگی انجام می شود اما در این زمینه زیرساخت‌ها با مشکل مواجه هستیم.

وی لازمه رسیدن به خودکفایی و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی را تلاش فراوان و انجام اقدامات کاربردی با ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای هر منطقه دانست و گفت: شناسایی ظرفیت‌ها و استعدادهای مناطق مختلف مسیر فعالیت در عرصه اقتصاد مقاومتی را هموار می‌کند.

معاون آماد، پشتیبانی و تحقیقات صنعتی معاونت ارکان و امور مشترک ستاد کل نیروهای مسلح تکیه بر توانمندی داخل و ایجاد زیرساخت‌های لازم و موثر را از مهم‌ترین راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی به عنوان امر مورد تاکید مقام معظم رهبری در کشور دانست و گفت: همه باید در مسیر خودکفایی و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی تلاش کنیم.

سردار عبدالهی در ادامه افزود: مراکز  فعال آموزش و کارآفرینی در عرصه اقتصاد مقاومتی بسیج در سراسر کشور وجود دارد و مرکز آموزشی استان کرمانشاه  نیز از مراکز موفق به شمار می‌آید.

منبع : مرصاد

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.