22 اردیبهشت, 1395

نقش اقتصاد مقاومتی در بازنگری کتاب‌های درسی

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش از اقدامات آموزش و پرورش در راستای بهره وری و استفاده چند منظوره کتاب‌های درسی خبر داد.

کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌و‌گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان گفت: کرسی‌های آزاد اندیشی محفلی است که به پیشنهاد مقام معظم رهبری در بسیاری از دانشگاه‌ها و مدارس اجرا می‌شود و این روند باید توسط دانش آموزان و معلمان توسعه پیدا کند.

کفاش اظهار داشت: کرسی‌های آزاد اندیشی در حقیقت حلقه‌های دانش آموزی هستند که دانش آموزان را وادار به بحث و مناظره می‌کنند، این محفل با هدف تربیت اجتماعی دانش آموزان انجام می‌شود و لازم است مربیان در راستای هدایت دانش آموزان گام بردارند.

وی یاد آور شد: این محافل زمینه بروز استعداد‌ها را فراهم می‌کند چرا که دانش آموزان با مناظره و استدلال با یکدیگر از دیدگاه‌های مختلفی موضوع را مورد بحث قرار می‌دهند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش در مورد استفاده چند منظوره از کتاب‌های درسی عنوان کرد: آموزش و پرورش نیز مانند سایر دستگاه‌ها اقداماتی در راستای بهره وری و استفاده چند منظوره انجام داده که در ابتدای کار لازم است محتوا تثبیت شود تا بتوان کتاب‌های ماندگار تدوین کرد.

وی یادآور شد: سازمان پژوهش و برنامه ریزی گروه‌هایی را به کشور‌های دیگر اعزام کرد تا اطلاعات جامعی در این باره کسب کنند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.