13 آبان, 1394

وزیر اقتصاد: برای رشد اقتصادی مطلوب نیازمند ورود منابع مالی و سرمایه‌گذاری خارجی هستیم

طیب‌نیا در همایش سفرا و نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور: سفرا فرصت‌های سرمایه‌گذاری کشور را به طرف‌های خارجی معرفی کنند/ سیف: نظام بانکی ایران همواره بر تعهدات خود پایبند بوده است

علی طیب نیا امروز سه شنبه در همایش سفرا و نمایندگی های ایران در خارج از کشور با اشاره به شرایط جدید و رفع تحریم ها گفت: با لغو تحریم ها درآمدهای نفتی کشور افزایش می یابد که این درآمدها باید در خدمت رشد و توسعه کشور قرار گیرد.

وی افزود: پس از لغو تحریم ها امکان دسترسی به منابع مالی خارجی و منابع مسدود شده کشور نیز فراهم خواهد شد و همه اینها فرصت های جدیدی است که در برابر ما قرار می گیرد و امکان دسترسی به رشد بالای اقتصادی را فراهم می کند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید براینکه در این شرایط نباید اشتباهات گذشته را تکرار کنیم بر لزوم حرکت در جهت کاهش وابستگی و کاهش آسیب پذیری کشور تاکید کرد و گفت: برای رسیدن به رشد اقتصادی مطلوب نیازمند ورود منابع مالی و سرمایه گذاری خارجی هستیم و انتظار ما از سفرای ایران این است که فرصت های سرمایه گذاری کشور را به طرف های خارجی معرفی کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم در این مراسم بر لزوم هماهنگی میان سیاست خارجی با سیاست داخلی کشور تاکید کرد و گفت: برای خروج از شرایط دشوار کشور، برهه ای تاریخی بوجود آمده است که باید از این فرصت استفاده مطلوب را ببریم.

ربیعی افزود: دولت باید همواره بدنبال اصلاح ساختارها در داخل کشور باشد و نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران نیز باید روزنه های ورود منابع خارجی به کشور را پیدا کنند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: برای رسیدن به رشد اقتصادی مطلوب نیازمند ورود منابع مالی و سرمایه گذاری خارجی هستیم و انتظار ما از سفرای ایران این است که فرصت های سرمایه گذاری کشور را به طرف های خارجی معرفی کنند.

سیف: نظام بانکی ایران همواره بر تعهدات خود پایبند بوده است

رییس کل بانک مرکزی نیز در این مراسم ضمن تشریح اوضاع بانکی کشور گفت: نظام بانکی جمهوری اسلامی ایران همواره بر تعهدات بین المللی خود پایبند بوده است در نتیجه نظام بانکداری بین المللی تجربه خوبی از همکاری با نظام بانکی ایران دارد.

سیف با اشاره به اینکه نظام بانکی ایران در دوران تحریم شرایط سختی را تجربه کرده است، گفت: این موضوع باعث شده است تا بانک های ما از روش های نوین بانکداری تا اندازه ای عقب بمانند که در شرایط جدید باید تلاش کنیم این عقب ماندگی جبران شود.

وی افزود: ایران از حضور دفاتر نمایندگی و شعب بانک های بین المللی استقبال می کند و این می تواند تکنولوژی بانکداری را نیز برای کشور به روز رسانی کند.

منبع : نسیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.