20 اردیبهشت, 1395

ایجاد رونق اقتصادی با انجام اقدامات عملیاتی در حوزه اقتصاد مقاومتی

رئیس اتاق اصناف کرمانشاه حل مسائل اقتصادی کشور را با انجام اقدامات عملیاتی در حوزه اقتصاد مقاومتی امکان‌پذیر دانست و گفت: شعار دادن در این زمینه آفت بزرگی است.

رضا سلیم‌ساسانی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس تلاش برای تحقق شعار سال مدنظر مقام معظم رهبری را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: همه افراد جامعه برای تحقق این موضوع بکوشند تا وابستگی به خارج از کشور و بیگانگان قطع شود و در این راستا باید مردم و مسئولان هم‌دل باشند.

وی استفاده از ظرفیت مشارکت مردمی را یک اصل مهم برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بیان کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی نسخه شفابخش اقتصاد کشور است که اساس آن استفاده از توان داخلی برای توانمندی در بخش‌های مختلف است و موجب تقویت تولید داخلی می‌شود.

رئیس اتاق اصناف کرمانشاه به انتظار مردم برای رفع مشکلات اقتصادی، بهبود وضعیت معیشتی و رونق فضای رکود بر بازار هستند، عنوان کرد: حل مسائل اقتصادی کشور با انجام اقدامات عملیاتی در حوزه نظریه اقتصاد مقاومتی امکان‌پذیر است و شعار دادن در این زمینه آفت بزرگی است.

سلیم‌ساسانی به توطئه‌ها و دسیسه‌های شوم دشمنان ملت ایران برای ضربه زدن به نظام اسلامی اشاره کرد و متذکر شد: اعمال تحریم‌های ناجوانمردانه نمونه‌ای از نقشه‌های خبیثانه مستکبران برای در تنگنا قرار دادن مسئولان نظام اسلامی است تا مردم را از نظام دل‌سرد کنند که با هدایت‌های رهبر معظم انقلاب و بصیرت ملت ایران، این توطئه‌ها خنثی شده است.

این مسؤول با بیان اینکه برای اینکه بتوانیم از اقتصاد مقاومتی برداشت مناسبی داشته باشیم باید از تولید حمایت شودْ تصریح کرد: مصرف کالای داخلی برای حفظ منافع ملی امری ضروری است و باید مصرف کالای داخلی را به یک فرهنگ تبدیل کنیم.

وی نقش اصناف را در پیش‌برد اهداف اقتصاد مقاومتی غیرقابل انکار نوان کرد و یادآور شد: اصناف می‌توانند چالش‌های موجود در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی را به فرصت تبدیل کنند و در راستای حمایت از تولید ملی نقش ویژه‌ای دارند و از سوی دیگر مردم را به استفاده از کالای داخلی ترغیب کنند.

رئیس اتاق اصناف کرمانشاه خواستار ایجاد آرامش در جامعه توسط اصناف و بازاریان با رعایت حقوق مصرف‌کنندگان، ارائه کالای ایرانی، پرهیز از کم‌فروشی و گران‌فروشی و جلب رضایت عمومی شد و گفت: دولت باید با جلوگیری از واردات بی‌رویه کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارند و بهبود روش‌های نوین کسب و کار و دادن تسهیلات ارزان قیمت به تولیدکنندگان در راستای حمایت از اصناف و بازاریان گام بردارد.

وی از اصناف به‌عنوان بدنه اصلی نظام توزیع کالا در کشور نام برد که باید نقش اساسی در شفاف‌سازی نظام توزیع، قیمت‌گذاری و روزآمدسازی شیوه‌های نظارت بر بازار ایفا کنند و بیان داشت: برای حمایت از تولیدات ملی باید ابتدا از تولیدات استانی شروع کنیم که در زمینه معرفی کالاهای داخلی بیشتر برنامه‌ریزی کارشناسی و علمی انجام گرفته است.

سلیم‌ساسانی اولویت مصرف را در وهله نخست مربوط به کالاهای تولید شده در داخل استان بیان کرد و متذکر شد: توجه به این موضوع موجب افزایش میزان اشتغال‌زایی می‌شود تا با فرهنگ‌سازی مردم و اصناف به این باور برسند که حمایت از تولید داخلی موجب منفعت‌رسانی به جامعه خواهد شد.

 

منبع : فارس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.