19 اردیبهشت, 1395

تکیه بر شرکت‌های اقتصادی نوین راهکار افزایش بهره وری

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی استان اصفهان با بیان اینکه بهره‎وری از اصلی‎ترین ارکان اقتصاد مقاومتی است، گفت: تکیه بر شرکت‌های اقتصادی نوین و بهره‎گیری از سرمایه‎ جوانان به افزایش بهره‌وری منجر می‌شود.

مرتضی بیشه‎ای در حاشیه نشست “نقش بهره‎وری در رشد و توسعه اقتصادی” در جمع خبرنگاران با بیان این که بهره‎وری از اصلی‎ترین ارکان اقتصاد مقاومتی است، اظهار داشت: بهره‌وری اقتصادی جایگاه مشخص و مبینی در بحث اقتصاد مقاومتی دارد و با میدان دادن به بنگاه‎های اقتصادی در کنار رقابت بین این بنگاه‎ها می‌توان تا حد زیادی به اقتصاد مقاومتی جامه عمل پوشاند.

وی در پاسخ به این سئوال که تاکنون چه اقداماتی برای بهبود بهره‎وری در استان اصفهان انجام گرفته است، تصریح کرد: اصفهان یکی از استان‌های پیشتاز در بحث بهره‎وری اقتصادی است که بیشترین کارگاه‎ها و بنگاه‎های اقتصادی نسبت به سایر شهرها در اصفهان فعالیت می‎کنند.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی استان اصفهان گفت: متاسفانه شاهد این هستیم که در سال‌های اخیر بهره‌وری به مقدار قابل ملاحظه‎ای در سطح کشور کاهش یافته است، امیدواریم با تکیه بر شرکت‌های اقتصادی نوین و بهره‎گیری از سرمایه‎ جوانان که می‎توانند کارآفرین‎های خوبی باشند شاهد افزایش بهره‎وری در سطح استان اصفهان و کشور باشیم.

وی با بیان این که متاسفانه اکثر جوانان تحصیل کرده ما شغل خود را براساس رشته تحصیلی خود انتخاب نمی‎کنند، خاطرنشان کرد: تکیه بر نیروی جوان تحصیل کرده یکی از اولویت‎های اتاق بازرگانی اصفهان است و امیدواریم با بهره‎گیری از جوانان در حوزه‌های مختلف بر اساس رشته تحصیلی دانشگاه‎هی افزایش بهره‎وری را در سطح استان شاهد باشیم.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.