15 اردیبهشت, 1395

کاربردی کردن علوم از الزامات تحقق اقتصاد مقاومتی است

کاربردی کردن علوم در بخش‌های مختلف که از الزامات تحقق اقتصاد مقاومتی است موجب استقلال و ایستادگی و خروج کشور از وابستگی به غرب در عرصه‌های مختلف می شود.

آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی، امروز در دیدار با ریاست دانشگاه علمی کاربردی کشور اظهار کرد: امروزه همه کشورهای پیشرفته به سمتی می‌روند که بهترین استفاده را از منابع طبیعی خدادادی کشور خود داشته باشند و به این منظور بر روی آموزش‌های کاربردی و فنی و حرفه‌ای سرمایه گذاری می‌کنند.

وی گفت: رشد علمی در استان کردستان خوب اما نامتوازن بوده است و همین موضوع نیاز به برگزاری دوره‌های مختلف پودمانی را در همه نقاط استان نشان می‌دهد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: نیروی انسانی آموزش دیده شده سرمایه های پایدار و مطمئن هر جامعه را تشکیل می‌دهد که برای ورود آنها به بازار کار باید برنامه‌ریزی کرد.

وی خاطرنشان کرد: استان کردستان دارای منابع و ثروت های طبیعی فراوانی است که ظرفیت این را دارند که برای توسعه استان از آنها استفاده شود.

آیت الله حسینی شاهرودی به افزایش شمار دانش آموختگان مراکز علمی و دانشگاهی در استان اشاره و افزود: وجود نیروی کار جوان و دانش آموخته از مهمترین ظرفیت‌های بالقوه استان کردستان برای دستیابی به رشد و توسعه است.

وی گفت: کاربردی کردن علوم در بخش‌های مختلف که از الزامات تحقق اقتصاد مقاومتی است موجب استقلال و ایستادگی و خروج کشور از وابستگی به غرب در عرصه‌های مختلف می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: استان کردستان ظرفیت‌های مختلفی در بخش کشاورزی و گیاهان دارویی دارد که برای هریک از این بخش‌ها باید برنامه داشت.

وی خاطرنشان کرد: وجود جاذبه‌های طبیعی و تاریخی فراوان در کردستان و همجواری با اقلیم کردستان این فرصت را برای برنامه‌ریزی در بخش جذب توریست و گردشگر از اقلیم کردستان عراق به دلیل تشابهات فرهنگی میسر می‌سازد.

آیت الله حسینی شاهرودی افزود: بهره‌مندی بیشتر از منابع طبیعی و سرمایه‌های انسانی به رشد و توسعه استان کمک و زمینه را برای تحقق اقتصاد مقاومتی فراهم می‌سازد.

وی به رسالت دانشگاه علمی و کاربردی اشاره کرد و افزود: دانشگاه علمی و کاربردی با همکاری دانشگاه فنی و حرفه‌ای از طریق آموزش‌های تخصصی کوتاه مدت می‌تواند باری از مشکلات اشتغال استان را کم کند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: از طریق آموزش‌‌های تخصصی و کوتاه مدت می‌توان مدرک گرایی را به حداقل رساند و از این طریق زمینه کار و فعالیت مستقیم جوانان را در حرفه‌های موردنیاز جامعه فراهم کرد.

وی اضافه کرد: یکی از معظلات کشور ما بحث اشتغال است که استفاده بهینه و اصولی از منابع و معادن می‌تواند فرصت اشتغال زیادی را برای جوانان ایجاد کند.

آیت الله حسینی گفت: به برکت انقلاب اسلامی استان کردستان در بعد از انقلاب از نظر افزایش سطح سواد و تحصیلات دانشگاهی رشد چشمگیری داشته است.

وی افزود: در حال حاضر قسمت زیادی از دانش آموختگان دانشگاهی در مقاطع مختلف تحصیلی بیکار هستند که برای بکارگیری متناسب با رشته‌های تحصیلی آنها، نیاز به برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری داریم.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.