15 اردیبهشت, 1395

استفاده از ظرفیت‌های داخلی اولویت اصلی در تحقق اقتصاد مقاومتی است

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: استفاده از ظرفیت‌های داخلی اولویت اصلی در تحقق اقتصاد مقاومتی است.

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی صبح امروز در کلاس درس اخلاق مدیران و مسئولان با اشاره به افزایش کیفیت آموزش و پرورش در استان مرکزی اظهار داشت: کیفیت آموزش وپرورش در استان پایین است، همه مدیران اجرایی باید با همکاری یکدیگر کیفیت آموزش را در سطح استان مرکزی ارتقاء دهند.

وی افزود: فضاهای آموزشی جدید سبب ترغیب دانش آموزان برای حضور فعال‌تر در محیط آموزشی و افزایش کارآیی آنان در محیط مدرسه می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: این نظام در حقیقت استقرار نظام بهره‌وری در درون آموزش و پرورش است یعنی اینکه بدانیم در حوزه‌های مختلف آموزش وپرورش چگونه می‌توان بهترین کار را انجام داد واقداماتی که در بخش‌های مختلف انجام می‌شود، توجیه بهره‌وری داشته باشد و در راستای اهداف و ماموریت‌های وزارت آموزش و پرورش باشد.

آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی با بیان اینکه آموزش وپرورش نیازمند همکاری و همیاری همه مسئولان است گفت: خرج کردن در آموزش و پرورش هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری برای آینده کشور و تربیت نیروی انسانی کارآمد است.

وی خاطرنشان کرد: افزایش کیفیت بخش آموزش رسالت و مأموریت جدید مسئولان آموزش و پرورش بعد از تأمین فضای مناسب آموزشی است و تربیت نیروی انسانی کارآمد و موفق از وظایف اصلی آموزش و پرورش است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی شکوفا کردن استعدادهای بالقوه افراد را از اولویت‌های آموزش و پرورش دانست و گفت: مسئولیت پذیری، دفاع از ارزشهای اسلامی و انقلاب از اهداف مدارس بوده و رسیدن دانش آموزان به این سطح به معنای این است که آموزش و پرورش رسالت خود را به خوبی انجام داده است.

آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی در تشریح «نظام تضمین کیفیت» عنوان کرد: این نظام در حقیقت استقرار نظام بهره‌وری در درون آموزش و پرورش است یعنی اینکه بدانیم در حوزه‌های مختلف آموزش و پرورش چگونه می‌توان بهترین کار را انجام داد و اقداماتی که در بخش‌های مختلف انجام می‌شود، توجیه بهره‌وری داشته باشد و در راستای اهداف و ماموریت‌های وزارت آموزش و پرورش باشد.

استفاده از ظرفیت‌های داخلی اولویت اصلی در تحقق اقتصاد مقاومتی است

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره بالابردن تولیدات داخلی گفت: ملت ایران باید تمام تلاش خود را در سال ۹۵ به منظور بالا بردن راندمان کاری انجام دهند چراکه راندمان کاری ما نباید از راندمان کاری دیگر کشورها و بیگانگان پایین‌تر باشد.

آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: کشورهای ژاپن، کره جنوبی و چین با نهادینه کردن صرفه جویی مصرف انرژی و تقویت وجدان کاری و تمرکز بر خرد جمعی توانسته‌اند به عنوان قدرت‌های بزرگ اقتصادی دنیا مطرح شوند و برای کسب این موفقیت همت و برنامه لازم است.

وی عنوان کرد: مدیران باید تمام تلاش خود را در راستای بسیج کردن انگیزه‌ها وافکار الهی درآحاد مختلف جامعه انجام دهند وبا آن به سمت اهداف والا حرکت کنند و در این راه باید از کودک تا پیر در جامعه استفاده شود چراکه رسیدن به اهداف تنها در سایه همدلی تمام مردم جامعه تحقق می‌یابد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان داشت: مدیران استان باید از سرمایه‌گذاری‌، افزایش تولید و فناوری در استان حمایت کنند و راندمان نیروگاه‌ها را بالا ببرند، تولیدات محصولات کشاورزی را افزایش دهند و با مبنا قرار دادن، مهندسی معکوس، پاک بودن طرف قرار داد، با سرمایه‌گذاران حتی سرمایه‌گذاران خارجی قرارداد ببندند.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.